• Tydzień przyrodniczy w 3 c.

• W ramach  tygodnia przyrodniczego uczniowie klasy 3c wykonali piękne i kreatywne projekty na temat roślinności i zwierząt zamieszkujących rzeki. Swoją wiedzę wzbogacili o gatunki roślin oraz zwierząt żyjących w rzekach oraz przy jej brzegach. Efekty ciężkiej pracy uczniów można podziwiać w naszej klasie 😊 🌱🦞🌿🐟🍀 🐞🐸🦋

• Zaczarowana zagroda w 2a.

• Uczniowie klasy2a wraz ze swoją wychowawczynią Alicją Jaroszyńską ostatnie dni spędzili na omawianiu lektury „Zaczarowana zagroda”.Bohaterami lektury są pingwiny Adeli i polarnicy. Był to czas pełen kreatywności i zabawy, wymieszany z dużą dawką wiedzy.

• Światowy Dzień Liczby Pi

• Jak co roku obchodzimy ,,Światowy Dzień Liczby Pi", który przypada dnia 14 marca. Warto pamiętać w ten dzień o tym, jak ważna dla nas jest matematyka. Uczniowie klasy 5b, 7c i 8a wykonywali na lekcji matematyki różne zadania związane z liczbą Pi 🙂📚🖍️🅿️ℹ️🏫

• Klasa 2b ,,na mokradłach”

• 14.03.2024 kl2b wraz z wychowawczynią Renatą Wyroślak udała się na czwarte z cyklu warsztaty zatytułowane,, Mokradła”
              Obejrzeliśmy ciekawy film, z którego dowiedzieliśmy się jakie gatunki roślin i zwierząt zamieszkują tereny podmokłe.
              Wzięliśmy też udział w ciekawych eksperymentach, dzięki którym mogliśmy się przekonać jak funkcjonują ptaki, które poruszajà się na długich nogach zakończonych trzema palcami, a jak te, posiadające błonę pławną.
              Największe wrażenie zrobiła na nas rosiczka. Lepiej się do niej nie przytulać…
              Było jak zawsze bardzo pouczająco i radośnie.

• Dzień Mężczyzn w kl. 2b

• 11 marca swoje święto obchodzili mali Mężczyźni z kl. 2b. Dziewczęta przystrojone w kolorowe korale z kwiatów wręczały swoim klasowym mężczyznom słodycze i dedykowały wiersz z okazji Ich święta. Każde dziecko wykonało portret swojego przyjaciela albo przyjaciółki. Było gwarno i radośnie.
              Wychowawczyni kl. 2b
              Renata Wyroślak

• Dzień Kobiet w kl. 2b.

• Dzisiaj wyjątkowy dzień. Chłopcy z kl. 2b pamiętali o swoich koleżankach. Wyśpiewali życzenia i wręczyli nietypowy słodki upominek. Były to kwiaty przygotowane z płatków papieru, a środek stanowił pyszny owocowy lizak.
              Zachwycone dziewczynki myślą o oryginalnym upominku na Dzień Chłopaka.
              Wychowawczyni kl. 2b
              R. Wyroślak

• Klasa  2b na poczcie.
            • Klasa 2b na poczcie.

• 7 marca 2024r. Klasa 2b wraz z wychowawczynią Renatą Wyroślak wybrała się do Urzędu Pocztowego na oś. Zachód. Dzieci poznały pracę urzędników pocztowych. Dowiedziały się też, jakie usługi świadczy Poczta Polska oraz  poznały obowiązki doręczycieli pocztowych.
              Po raz pierwszy miały do czynienia z drukami, które należy wypełnić przy różnego typu przesyłkach.
              Naszą uwagę zwrócił regał z czasopismami oraz stojak kolorowych pocztówek. Udało nam się nawet jedną wybrać i wrzucić do skrzynki.

• Zakończenie kolejnego etapu programu Mali wielcy odkrywcy  w klasie O b.
            • Zakończenie kolejnego etapu programu Mali wielcy odkrywcy w klasie O b.

• Kolejny etap programu Mali wielcy odkrywcy za nami. Tym razem dzieci z grupy 0b zgłębiały temat ekologii. ♻️ Dowiedziały się czym jest smog oraz jak sprawdzić czy powietrze jest zanieczyszczone. Ćwiczyliśmy jak prawidłowo segregować śmieci, oszczędzać zasoby oraz ponownie wykorzystywać odpadki np.robiąc z nich instrumenty lub zabawki 🧩🪅 Wzbogaciliśmy również naszą salę w rośliny filtrujące powietrze. 🌿🪴