• Dzień Otwarty w SP7 Szczecinek

• 26 marca 2024r., we wtorek, w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich odbyło się święto przyszłorocznych pierwszaków - czyli Dzień Otwarty. Pojawiło się wyjątkowo dużo Rodziców i dzieci. To znaczy, że Siódemka cieszy się popularnością, która niewątpliwie wzrośnie po wizycie w szkole, ponieważ Dyrekcja i Grono Pedagogiczne przygotowali mnóstwo atrakcji - i dla młodszych , i dla starszych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

• Lekcje WOS-u z Panem Dyrektorem

• Uczniowie klas ósmych mieli okazję 25 marca wziąć udział w niecodziennej lekcji WOS-u. Tradycją naszej szkoły są spotkania młodzieży z Panem Dyrektorem Maciejem Kaźmierskim, który czerpiąc ze swojego doświadczenia, opowiedział o parlamentaryzmie i samorządności. Zebrani dowiedzieli się jak wygląda współpraca między miastem a powiatem i poznali procedurę głosowania w wyborach powszechnych. Ponadto nauczyli się na czym polega bierne i czynne prawo wyborcze, zrozumieli jak wygląda praca na rzecz samorządu i jakie są jej cele.
              Uczniowie z zaciekawieniem i uwagą uczestniczyli w lekcji. Nie zabrakło wspólnej dyskusji i wielu pytań, na które uzyskali fachowe odpowiedzi.
              Spotkanie z Panem Dyrektorem było dla uczniów świetną okazją do poszerzenia wiedzy, a przede wszystkim przygotowaniem do aktywnego udziału w życiu społecznym.

• Szkolny konkurs plastyczny dla klas 2 - Wielkanocne jajo.

• 19.03 odbył się szkolny konkurs plastyczny dla klas 2 „Wielkanocne jajo”. Jego organizatorkami były wychowawczynie klas drugich A.Jaroszyńska, R. Wyroślak, I. Jaczewska, A. Sekuła i J. Mostowska. Uczniowie wykonali pomysłowe prace, wybraną przez siebie techniką. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni na najbliższym apelu.

• Tydzień przyrodniczy w 3 c.

• W ramach  tygodnia przyrodniczego uczniowie klasy 3c wykonali piękne i kreatywne projekty na temat roślinności i zwierząt zamieszkujących rzeki. Swoją wiedzę wzbogacili o gatunki roślin oraz zwierząt żyjących w rzekach oraz przy jej brzegach. Efekty ciężkiej pracy uczniów można podziwiać w naszej klasie 😊 🌱🦞🌿🐟🍀 🐞🐸🦋

• Zaczarowana zagroda w 2a.

• Uczniowie klasy2a wraz ze swoją wychowawczynią Alicją Jaroszyńską ostatnie dni spędzili na omawianiu lektury „Zaczarowana zagroda”.Bohaterami lektury są pingwiny Adeli i polarnicy. Był to czas pełen kreatywności i zabawy, wymieszany z dużą dawką wiedzy.

• Światowy Dzień Liczby Pi

• Jak co roku obchodzimy ,,Światowy Dzień Liczby Pi", który przypada dnia 14 marca. Warto pamiętać w ten dzień o tym, jak ważna dla nas jest matematyka. Uczniowie klasy 5b, 7c i 8a wykonywali na lekcji matematyki różne zadania związane z liczbą Pi 🙂📚🖍️🅿️ℹ️🏫

• Klasa 2b ,,na mokradłach”

• 14.03.2024 kl2b wraz z wychowawczynią Renatą Wyroślak udała się na czwarte z cyklu warsztaty zatytułowane,, Mokradła”
              Obejrzeliśmy ciekawy film, z którego dowiedzieliśmy się jakie gatunki roślin i zwierząt zamieszkują tereny podmokłe.
              Wzięliśmy też udział w ciekawych eksperymentach, dzięki którym mogliśmy się przekonać jak funkcjonują ptaki, które poruszajà się na długich nogach zakończonych trzema palcami, a jak te, posiadające błonę pławną.
              Największe wrażenie zrobiła na nas rosiczka. Lepiej się do niej nie przytulać…
              Było jak zawsze bardzo pouczająco i radośnie.

• Dzień Mężczyzn w kl. 2b

• 11 marca swoje święto obchodzili mali Mężczyźni z kl. 2b. Dziewczęta przystrojone w kolorowe korale z kwiatów wręczały swoim klasowym mężczyznom słodycze i dedykowały wiersz z okazji Ich święta. Każde dziecko wykonało portret swojego przyjaciela albo przyjaciółki. Było gwarno i radośnie.
              Wychowawczyni kl. 2b
              Renata Wyroślak