• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

• W dniu 17.11.2023 r. nasza szkoła wzięła udział w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Patrole egzaminacyjne w czasie przerw sprawdzali umiejętność uczniów, a także nauczycieli dotyczącą tabliczki mnożenia. Każdy z uczestników zabawy, który poprawnie odpowiedział na pytania otrzymał słodki upominek oraz odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia🎉🎁🎊🍬🍭🎀🎈

• Święto Tabliczki Mnożenia w klasie 4a

• Klasa 4 a nie zapomniała o  świętowaniu Tabliczki Mnożenia. Zawitali do nich eksperci klasy 6a, którzy sprawdzili wiedzę ze znajomości tabliczki. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tym wydarzeniu 🙂.
          • Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego "Jesienny Cudaczek"

• W świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs „ Jesienny Cudaczek”, który polegał na wykonaniu postaci o tematyce jesiennej o dowolnej technice. Celem konkursu było: rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci, wspieranie twórczości dziecięcej, odkrywanie zdalności i talentów dzieci, zachęcanie do wspólnej zabawy i pracy dziecka z rodzicem.
          • Patriotyczny tydzień w świetlicy

• 11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości. W czasie zajęć tematycznych dzieci poznawały historię Polski poprzez legendy o powstaniu naszego państwa oraz zapoznawały się z sylwetkami ważnych postaci historycznych.
          • Odwiedziny bohaterów mitologii greckiej w klasie 5a.

• Na lekcji języka polskiego w kl. 5a przenieśliśmy się w czasie i przestrzeni. Odwiedzili nas bohaterowie mitologii greckiej. Zaroiło się od bogów, bogiń i herosów. Każdy przedstawił swoją osobę i zaprezentował atrybuty. Spójrzcie jak piękni są mieszkańcy Olimpu.
          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie 0 b.

• Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, te dawne i współczesne odgrywają ważną rolę w życiu dzieci. Dlatego w naszym oddziale przedszkolnym świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.🧸🧞 Dzieci przebrały się za ulubioną postać lub przyniosły bajkowe pluszaki. W trakcie gier, zabaw i quizów wykazały się doskonałą znajomością bajek, wcieliły się w kopciuszka segregując ziarna oraz wykonały bajkowe rysunki. 🦄🦸
          • Programowanie w grupie 0 b.

• Podczas kolejnych zajęć w ramach realizowanego przez nas programu Uczymy dzieci programować przedszkolaki z grupy 0b jak zawsze rozwijały m.in. kompetencje miękkie t.j.logiczne myślenie, wyobraźnię czy pracę zespołową - tym razem w jesiennym klimacie.🍁🍂 Dodatkowo dzieci miały okazję poznać Ozoboty 🙂🤖
          • Wycieczka kl.2b na warsztaty rzemiosła artystycznego.

• 26.10.2023r. Klasa 2b wraz z wychowawczynią R. Wyroślak udała się na wycieczkę do koszalińskiego muzeum.
              Dzieci nie tylko poznały twórczość Marca Chagalla poprzez zwiedzanie wystawy malarstwa tego wybitnego artysty, ale miały też możliwość wykorzystania odbitek będących interpretacją zagadnień biblijnych przy dekorowaniu płóciennych toreb.
              Z muzeum udaliśmy się do Castoramy na warsztaty. Wizytę rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu traktującego o pochodzeniu drewna i jego wyrobach, a następnie przeszliśmy spacerkiem po Castoramie. Pobyt w sklepie zakończyliśmy warsztatami, które polegały na samodzielnym wykonaniu skrzynki na narzędzia. Gwoździe i młotki poszły w ruch. Dostaliśmy również różnokolorowe naklejki do ozdoby.

Wróciliśmy do Szczecinka bogatsi o wiedzę i doświadczenie, a rodzice o upominki. Mamy obdarowaliśmy płócienną torbą na zakupy z grafiką Chagalla, a tatusiów - drewnianą skrzynką na narzędzia.

Bardzo dziękuję Pani Krysi Kuszmar, dzięki której mieliśmy tyle atrakcji i naszej kochanej mamie - Pani Asi Radzińskiej za opiekę podczas wycieczki i zaangażowanie.
          • Warsztaty przyrodnicze klasy 2b w Centrum Edukacji i Rewitalizacji Jezior.

• 19 października 2023 r. klasa 2b wraz z wych. Renatą Wyroślak udała się do Centrum Rewitalizacji Jezior na pierwsze z cyklu warsztaty edukacyjne, skorelowane z tematyką zajęć przyrodniczych. Tematem przewodnim był las.
              Podczas spotkania wzbogaciliśmy naszą wiedzę o wiadomości dotyczące warstw lasu i jego mieszkańców. Dowiedzieliśmy się jak przebiega łańcuch pokarmowy zwierząt i po czym poznać wiek drzew. Mieliśmy też możliwość odgadywania odgłosów zwierząt i odnajdywania ich tropów. Wielką frajdę sprawiło nam wykonanie odcisków racic w kolorowej masie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie w listopadzie.

Serdeczne podziękowania składamy naszej wspaniałej mamie, Pani Asi Radzińskiej, która dzielnie nam towarzyszyła.
            • Zdjęcia MAWi

• W dniach 15 - 17 listopada 2023r. w naszje szkole będą wykonywane zdjęcia przez firmę MAWi. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą....