• Nasz profil

• O szkole

• Szkoła Podstawowa Nr 7 rozpoczęła swoją działalność w roku szkolnym 1991/1992.
          Dyrektorzy SP7:
          w latach 1991 - 2000 - p. Mieczysław Makowski
          2000 - 2006 - p. Bożena Szabłowska
          od 2006 - p. Maciej Kaźmierski
          W 2005 roku otrzymała imię Noblistów Polskich.
          Od samego początku była postrzegana przez mieszkańców Szczecinka jako szkoła otwarta i najbardziej przyjazna dziecku. "Siódemka" pozostała taka do dziś!
        • Misja szkoły

• Naszą naczelną zasadą jest dobro dziecka. Każdy uczeń szkoły może osiągnąć sukcesy w wielu dziedzinach, realizować swoje marzenia i nauczyć się zaradności życiowej. Tworzymy przyjazną atmosferęwspieramy rodziców w wychowaniu dzieci. Kierujemy się zasadami: życzliwości, akceptacji, dbałości o dobro ucznia, poszanowania godności i wolności dziecka, odpowiedzialność, optymizmu. W naszej szkole nie ma miejsca na agresję!

MISJA SZKOŁY:

• szkoła wszechstronnego rozwoju,
          • szkoła przyjaźnie wymagająca,
          • szkoła zdrowia i aktywności życiowej,
          • szkoła współpracy: rodziców, uczniów i nauczycieli.
    • Nasze atuty

• Szkoła jednozmianowa
        • Jesteśmy publiczną szkołą podstawową, w której lekcje zaczynają się o godzinie 8.00 we wszystkich oddziałach i trwają zgodnie z planem.

• Innowacyjne formy pracy
        • Uczniowie klas starszych pracują na lekcjach w oparciu o najnowocześniejsze i najatrakcyjniejsze metody pracy. Lekcje z wykorzystaniem tablic interaktywnych cieszą się ogromnym powodzeniem, wzbudzają niezwykłą aktywność uczniów i ułatwiają przyswajanie wiedzy.

• Świetlica Marzeń
        • Codziennie do godz. 16.00 każde dziecko ma zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej.

Wychowawcy oferują: czas wolny przeznaczony na zabawę, pomoc przy odrabianiu lekcji, opiekę podczas obiadów, zajęcia plastyczno - artystyczne, zajęcia rekreacyjno - sportowe, zajęcia na świeżym powietrzu.

• Oddzielny budynek dla uczniów klas I
        • Uczniowie klas I, którzy dopiero wdrażają się w system edukacyjny objęci są szczególną opieką. Dzięki osobnemu budynkowi dzieci i ich rodzice mogą czuć się naprawdę bezpieczni. Oprócz czterech, bogato wyposażonych sal lekcyjnych, uczniowie mają do dyspozycji salę gimnastyczną i pracownię komputerową. Na lekcjach wykorzystywane są aktywne metody pracy, w tym lekcje z multibokiem.

• Wyspecjalizowana i wykwalifikowana kadra.
        • Nauczyciele pracujący w SP 7 to zgrany zespół, który chętnie podnosi swoje kwalifikacje i stawia na najwyższy poziom edukacji. Praca nauczyciela przenosi się na osiągnięcia wychowanków, czego dowodem są liczne sukcesy uczniów w konkursach międzyszkolnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. W corocznym egzaminie klas VIII nasi uczniowie osiągają wynik wyższy od średniej krajowej. Jest to zawsze jeden z najwyższych wyników na poziomie miasta.

• Bogaty pakiet zajęć pozalekcyjnych
        • Zgodnie z mottem programu wychowawczego: "Każdy człowiek ma w sobie wielkie możliwości, musi je tylko odkryć", szkoła stwarza szanse rozwoju uzdolnień i pomaga w procesie edukacyjnym dzieci. Z myślą o nich proawdzone są popołudniowe zajęcia rozwijające zainteresowania:

• językowe, mamtematyczne, przyrodnicze, historyczne,
          • muzyczne, artystyczne, ruchowe.
        • Pomoc specjalistów
          • opieka pedagoga,
          • zajęcia logopedyczne,
          • zajęcia korekcyjno - kompensacyjne,
          • zajęcia socjoterapeutyczne
        • Sukcesy edukacyjne
        • Co roku uczniowie naszej szkoły zostają finalistami i lauretami w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Biorą udział w konkursach ogólnopolskich i zobywają wyróżnienia.

• Sukcesy sportowe
        • Uczniowie naszej szkole osiągają sukcesy sportowe na poziomie ogólnopolskim. W rywalizacji sportowej zdobywają najwyższe miejsca w rozgrywkach. Trenowani przez wykwalifikowaną kadrę z ogromnym doświadczeniem.

• Nauka pływania
        • Zajęcia na basenie obejmują wszystkich uczniów klas III i IV oraz klas sportowych.

• Klasy sportowe (IV - VIII)
        • Od początku istnienia szkoły funkcjonują klasy sportowe o profilach: piłka siatkowa, piłka nożna, lekkoatletyka. Nasze zespoły osiągają sukcesy nawet na szczeblu ogólnopolskim.

• Poczucie bezpieczeństwa
        • W naszej szkole od dawna funkcjonuje monitoring zewnętrzny i wewnętrzny, nadzór przejść dla pieszych, stała kontrola wejść do szkoły.