• Wielkanoc

• Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Jest to dla nas radosny czas, który kojarzy się z wiosną, pisankami i kurczakami …smiley Przez ostatni tydzień poznawaliśmy wiele barwnych obrzędów i zwyczajów świątecznych.
          • Światowy Dzień Wody w  klasie 2d
            • Światowy Dzień Wody w klasie 2d

• 22 IV obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Uczniowie kl.2d szukali odpowiedzi na pytanie: czy wszyscy ludzie potrzebują wody? Ponadto poznali różne sposoby pozyskiwania wody oraz przyczyny i skutki braku dostępu do wody. Dowiedzieli się, że nie wszyscy ludzie na świecie mają zapewniony dostęp do wody. Uczniowie zaangażowali się w rozwiązywanie zadań związanych z w/w zagadnieniami. To był kolejny ciekawy dzień w naszej klasie.
          • Mamy to! Awans do Finału Wojewódzkiego w  Piłce Siatkowej Chłopców.
            • Mamy to! Awans do Finału Wojewódzkiego w Piłce Siatkowej Chłopców.

• Finał województwa dla chłopców SP 7 Szczecinek! Morderczy maraton, bo inaczej nazwać nie można kumulację zawodów sportowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, zakończył się zdecydowanym happy endem. W rozgrywanym 30 marca  półfinale wojewódzkim w siatkówce chłopców, zespół SP 7 zajął drugie, premiowane awansem do Finału Województwa miejsce! Wśród 4 najlepszych ekip nasza drużyna w półfinale turnieju wygrała z SP 54 Szczecin 2:0. W meczu o 1 miejsce gospodarz-SP 2 Połczyn Zdrój okazał się lepszy w stosunku 2:0 i tym samym zyskał rozstawienie w Finale Województwa. Nasza drużyna jest już w najlepszej czwórce szkół podstawowych w województwie zachodniopomorskim i będzie walczyć o medal. Serdecznie gratulujemy! Drużyna SP 7 Szczecinek: A. Baranowski, M. Chmielewski, D. Kapuściński, W. Wydmuch, Sz. Aniołowski, K. Anyszewski, Sz. Kozłowski, O. Kropidłowski, Sz. Pietrzak, M. Tyluś, F. Zwolan, F. Żmuda- Trzebiatowski. Opiekunowie: Michał Ponichtera oraz Tomasz Niezgoda.
          • Nasi Koszykarze również z awansem do półfinału wojewódzkiego!

• Koszykarze również z awansem do półfinału wojewódzkiego! Nie zwalniają tempa młodzi sportowcy Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku. Tym razem rywalizując w Sławnie, z najlepszymi zespołami z 6 powiatów zdobyli II miejsce i awansowali do Półfinału wojewódzkiego. Jest to tym bardziej zaskakujący sukces, że żaden z chłopców na codzień nie trenuje tej dyscypliny sportu, a swoją pasję rozwijają tylko na lekcjach wychowania fizycznego w klasie sportowej. Gratulujemy! Reprezentację stanowili: K. Anyszewski, K. Bordon, Sz. Aniołowski, Sz. Kozłowski, Sz. Pietrzak, J. Filowiat, F. Zwolan, F. Żmuda- Trzebiatowski, M. Tyluś, M. Goździk, O. Kropidłowski. Opiekunem był Michał Ponichtera.
          • Pinokio-magiczna kukiełka w klasie  4a i 4d.

• Pinokio to drewniany pajacyk, wystrugany przez stolarza Dżeppetta z kawałka magicznego drewna. W klasie 4a i 4d na lekcji języka polskiego powstały równie magiczne kukiełki. Pomysłowość uczniów była ogromna. Sami zobaczcie jakie piękne pajacyki powstały.
          • Klasa 4c i 5d na spektaklu pt. Pipi

• 28 marca 2023r. uczniowie klasy 4c i 5d Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku wyjechali do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego  w Koszalinie na spektakl pt.,,Pipi".Przedstawienie zrobiło na uczniach duże wrażenie...Po spektaklu zwiedzaliśmy teatr...
          • Awans siatkarzy SP 7 Szczecinek do półfinału wojewódzkiego!

• Awans siatkarzy SP 7 Szczecinek do półfinału wojewódzkiego! Trwa świetna passa sportowców ze Szkoły Podstawowej nr 7. Podczas rozgrywanego w Koszalinie Finału regionalnego zajęli II miejsce i uzyskali bezpośredni awans do Półfinału wojewódzkiego. Rozgrwane pojedynki w stawce 5 drużyn okraszone były elementami świetnej i emocjonującej siatkówki na wysokim poziomie. Kolejny etap odbędzie się w Połczynie Zdroju już w najbliższy czwartek 30 marca. Trzymamy kciuki! Szkołę reprezentowali: F. Żmuda- Trzebiatowski, F. Zwolan, K. Anyszewski, M. Tyluś, A. Baranowski, M. Chmielewski, W. Wydmuch, Sz. Kozłowski, O. Kropidłowski, Sz. Pietrzak. Opiekunami byli Michał Ponichtera oraz Tomasz Niezgoda.
            • Góra złota dla Nadii

• W odpowiedzi na apel rodziców małej Nadii Gebauer, uczniowie naszej szkoły postanowili włączyć się w pomoc w walce z ciężką chorobą dziewczynki, organizując zbiórkę pod nazwą "Góra złota dla Nadii". Uczniowie każdej klasy zbierają pieniążki. Efekty zbiórki już można zobaczyć w holu szkoły.

• Awans SP 7 do Półfinału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży szkolnej w piłce ręcznej

• Awans SP 7 do Półfinału wojewódzkiego! Znakomicie spisali się dzisiaj (22 marca ) chłopcy reprezentujący naszą szkołę w piłce ręcznej. W rozgrywanym w Mielnie, Finale regionu Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęli 2 miejsce i uzyskali bezpośredni awans do Półfinału wojewódzkiego. W swoim pierwszym meczu okazali się lepsi od SP Pomianowo 11:4, w drugim przyszło im się zmierzyć z faworytem do złotego medalu w całych rozgrywkach SP 18 Koszalin, która okazała się drużyną bardziej "ograną" na piłkarskich parkietach i zdecydowanie górowała doświadczeniem, co przełożyło się na zwycięstwo koszalinian (15:6). W ostatnim, decydującym o awansie meczu nasi zawodnicy zagrali wręcz koncertowo, pokonując gospodarza SP Mielno w niespotykanych rozmiarach 21:0! Szkołę reprezentowali: K. Anyszewski, M. Maksalon, M. Goździk, O. Kropidłowski, F. Żmuda- Trzebiatowski, F. Zwolan, M. Tyluś, Sz. Pietrzak, Sz. Aniołowski, J. Filowiat. Opiekunem był: Michał Ponichtera. Gratulujemy!