• Powiatowy Konkurs BRD 2023

• Dzisiaj tj. 25.04.2023r. w naszej szkole odbyl się Powiatowy Konkurs BRD - Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Nasza "Siódemka" zajęła pierwsze miejsce drużynowo w kategorii do 12 lat, oraz pierwsze miejsce w kategorii powyżej 12 lat. Obie drużyny pojadą do Szczecina na rozgrywki wojewódzkie. Najlepsi otrzymali bon o wartości 1000zł na zakup roweru: Szymon Kaczor 5b oraz Miłosz Steffen 6a .

Serdecznie gratulujemy. Życzymy wygranej w Szczecinie.

• Klasy siódme na warsztatach teatralnych.

• Uczniowie klas 7 wzięli udział w warsztatach teatralno-dramowych prowadzonych przez Pana Mirosława Glinieckiego z Teatru STOP z Koszalina. Warsztaty zakończyły się spektaklem "Wiosenne psotki" zaprezentowanym uczniom i rodzicom 17 kwietnia. Uczniowie ciężko pracowali, ale świetnie się bawili. Dziękujemy za zaangażowanie.smileyheart

• Ogólnopolski Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim 2023.

• Miło nam poinformować o sukcesie naszych uczennic, które wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Pięknego Czytania w Języku Angielskim 2023.
              *Barbara Świątek, uczennica klasy 4B uzyskała pierwsze miejsce w kategorii klas 4-6
              *Nikola Biedula z klasy 7A uzyskała tytuł laureatki
              *Pola Rozwałka klasa 7B została finalistką konkursu  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Uczniowie klasy 1a medalistami w Biegu Ulicznym Winanda Osińskiego

• Uczniowie klasy 1a Oliwia i Szymon przynieśli do klasy piękne medale. A mieli czym się pochwalić. Zdobyli je w 39 Biegu Ulicznym Memoriał Winanda Osińskiego na dystansie 400 m rocznik 2015 Imiejsce zajęła Oliwia Matias III miejsce zajął Szymon Kozieł. WIELKIE GRATULACJE od wych. A. Jaroszyńskiej i kolegów i koleżanek z klasy 1a.
          • Odwiedziny w I klasie

• 21.04.2023 r. klasa 1b wraz z wychowawczynią Renatą Wyroślak gościła u siebie dzieci z oddziału 0a prowadzonego przez p. Emilię Chmielewską. Sześciolatki miały możliwość zobaczyć jak wygląda nauka w klasie 1. Dzieci się poznały i zintegrowały. Wspólnie rozwiązywały zagadki, rebusy, słuchały wierszy czytanych przez pierwszoklasistów oraz w mieszanych zespołach wykonywały prace plastyczne z różnorodnych materiałów.

• Dzień Ziemi u przedszkolaków.

• Dzień Ziemi to doskonała okazja do przypomnienia sobie i utrwalania dobrych nawyków służących dobru naszej planety. Nasze przedszkolaki od teorii przeszły do praktyki i wspólnie posprzątały teren wokół szkoły. Wykonały również piękne prace tematyczne i jak zawsze świetnie się bawiły 👧🧒🌳♻️🌍

• I miejsce w XII Konkursie Astronomicznym w Szczecinie

• Bieżący rok został uchwalony jednogłośnie przez senat RP jako Rok Mikołaja Kopernika, przez wzgląd na 550. rocznicę urodzin Jego Astronomicznej Mości.

Z dumą obwieszczamy, jako szkoła związana z wybitnym astronomem Adamem Giedrysem, że w sobotę 22 kwietnia 2023r. odbyło się podsumowanie XII Konkursu Astronomicznego ☄️ dla uczniów szkół podstawowych organizowanych przez XIII LO w Szczecinie, w którym uczennica ósmej klasy — Zuzanna Sowa zdobyła I miejsce i tytuł laureata ⭐.

Szczególne podziękowania 🌹 dla absolwenta naszej szkoły i ucznia XIII LO w Szczecinie Dawida Bielskiego za zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie.

Ku chwale astronomii! 🌌

• Sukces! Alicja Żebrowska laureatką z j.polskiego!

• Uwaga!!! Uwaga!!! Będą gratulacje, uściski i pochwały!!!
              Alicja Żebrowska,
              uczennica 8 klasy naszej szkoły, uzyskała tytuł laureatki KonkursuJęzyka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2022/2023 oraz finalistki z matematyki.

• Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego

🏆 Tytuł MISTRZA ORTOGRAFII ✒️ otrzymują:

🏆kl. 4 ex aequo Izabela Żebrowska kl. 4a i Michał Serówka kl. 4b
              🏆kl. 5. Piotr Nosal kl. 5a

🏆kl. 6. Julia Fudali kl. 6b

🏆kl. 7 Jan Elegańczyk kl. 7b

🏆kl.8 ex aequo Zuzanna Sowa kl. 8b i Maja Janczurewicz kl. 8a

Gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone na apelu podsumowującym drugi semestr.

• Dzień Ziemi

•      Dzień Ziemi to międzynarodowa akcja, której pomysłodawcą był  Gaylord Nelson, amerykański polityk i działacz na rzecz środowiska. Święto to ustanowione zostało w 1970 roku. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. To światowy dzień ekologii, w którym odbywają się liczne akcje związane z promocją postaw przyjaznych środowisku.