• Imprezy szkolne klas 4 - 8

• Spotkanie z Mikserem

• 18.02.2024 14:58
        • Siódemka już po raz drugi gościła Miksera, czyli Mikołaja Mądrzyka - rapera, filozofa, poetę. Uczniowie ponownie mieli okazję zarazić się jego pozytywną energią, docenić nietuzinkową osobowość i kreatywność.

• Spotkania z Mikserem cieszą się dużą frekwencją wśród uczniów. Są to wyjątkowe zajęcia, podczas których w luźnej atmosferze rozmawiają o (nie)zwykłej codzienności, sprawach bieżących, dorastaniu, marzeniach i planach na przyszłość.
          Pomysłodawcą spotkań z Mikołajem Mądrzykiem jest Pan Jacek Lesiuk, a organizatorem Pan Dyrektor Maciej Kaźmierski, otwarty na nowe inicjatywy i formy, które aktywnie wspiera.

Warsztaty dotyczyły kultury hip-hop. Spotkanie składało się z dwóch bloków tematycznych. Najpierw Mikser wyjaśnił na czym polega i skąd się wzięła ta kultura. Następnie uczniowie przejęli inicjatywę i na podstawie swoich własnych doświadczeń wspólnie z raperem tworzyli freestyle (rymowaną improwizację słowną).

Mikser wspomina: Bardzo pozytywnym zaskoczeniem było dla mnie to w jaki sposób przebiegała współpraca. Na co dzień odwiedzam szkoły i placówki opiekuńczo - wychowawcze w całej Polsce. Działania zazwyczaj układają się dobrze.

W SP7 ujęło mnie jednak to jaką życzliwą postawę prezentuje Pan Dyrektor Maciej Kaźmierski. Podziękowania należą się również mojemu przyjacielowi Jackowi Lesiukowi, który zapoczątkował współpracę ze szkołami szczecineckimi od 2023r. Wchodząc do SP7 wiem, że mogę liczyć na serdeczność, pomoc, poparcie i zrozumienie. Życzę sobie i Wam, żeby tak było w każdej szkole w Polsce.

Mamy nadzieję, że widzimy się za rok!