• Szalone literki - innowacja

• 16.10.2024 14:05
        • W myśl zasady - przez zabawę uczymy się i zdobywamy nowe umiejętności, od października roku szkolnego 2024/25 odbywać się będą zajęcia w formie zabawy, wprowadzające uczniów w świat alfabetu. Zajęcia te, będą prowadzone w formie przyjemnych zabaw i ćwiczeń dla dzieci.
          Głównym założeniem innowacji „Szalone literki” jest budzenie i kształtowanie zainteresowania nauką czytania i pisania, które powinno rozpocząć się już w dzieciństwie. Czytanie rozwija język, język zaś stanowi podstawę myślenia i pisania. Stały kontakt z tekstem pisanym zapewnia dzieciom rozwój zainteresowań, wzbogaca wiedzę, rozwija intelekt, jest źródłem rozrywki i zabawy. Powinniśmy rozbudzić w dzieciach zapał do czytania i słuchania czytanych treści, by czytanie stało się dla nich ogromną przyjemnością i potrzebą.
          Realizatorki:
          Joanna Chlebos, Aleksandra Pietras