• Ok Zeszyt - innowacja

• 10.10.2024 09:43
        • Innowacja OK Zeszyt jest narzędziem oceniania kształtującego, skierowana do uczniów klas czwartych i piątych wprowadzona przez nauczycieli religii. W każdym OK Zeszycie są stałe elementy udostępniane przez nauczyciela i/lub samodzielnie wykonane przez ucznia, w którym występuje cel lekcji oraz kryteria sukcesu zwane NaCoBeZu oznaczające Na Co Będę Zwracać Uwagę pozwalające na porządkowanie wiadomości.

Dzięki tej metodzie pracy uczeń doskonale wie, czego należy się nauczyć i dlaczego. Celem wprowadzenia innowacji jest wdrażanie do odpowiedzialności za własne uczenie się, nauka uczenia się, rozwijanie w uczniu poczucia własnej wartości oraz wiary we własne możliwości, kształtowanie kreatywności i umiejętności twórczego myślenia.
          Na koniec innowacji w czerwcu przewidziana jest wystawa OK Zeszytów.

Katarzyna Kozioł, ks. Piotr Błaszczak