• Innowacja „Sprężynki czyli przerwy śródlekcyjne”  w klasie 1a
        • Innowacja „Sprężynki czyli przerwy śródlekcyjne” w klasie 1a

• 09.10.2024 11:10
        • Podstawową przesłanką powstania innowacji jest zidentyfikowana potrzeba zwiększenia poziomu aktywności fizycznej u dzieci rozpoczynających naukę szkolną (kluczowy okres rozwojowy). Niniejsza innowacja ma na celu przywrócenie koncentracji uczniów, rozluźnienie i odprężenie psychofizyczne.
          Innowacja „Sprężynki czyli przerwy śródlekcyjne” jest potrzebna dla przywrócenia koncentracji uwagi na lekcjach i zlikwidowania zmęczenia czy też znużenia wywołanego lekcją. W dzisiejszych czasach dzieci coraz mniej się ruszają, a co za tym idzie mają coraz więcej wad postawy, słabsze mięśnie oraz problemy z nadwagą. Warto uświadamiać dzieci jak korzystna jest aktywność fizyczna. Program będzie realizowany podczas lekcji, wtedy kiedy nauczyciel prowadzący stwierdzi, że jest taka potrzeba.
          Nauczyciele realizujący innowację : B. Dobiańska, A. Russ- Szyszka