• Laboratoria Przyszłości

• #Zajęcia z druku 3D dla klas 7 i 8.

• 22.11.2022 15:52
          • 4  października  2022r. odbyły się pierwsze  zajęcia koła informatycznego, podczas których uczennice pracowały w programie tinkercad, tworząc projekt zawieszki do kluczy w 3D. Stworzenie pierwszego projektu nie było proste, ale dziewczyny  świetnie dawały sobie radę. Wydrukowane  na drukarce 3D zawieszki stały się prezentami dla nauczycieli z okazji ich święta.Czas wydruku projektu, a właciwie jego wielu kopii jest bardzo długi, więc musieliśmy drukować na kilku drukarkach - zakupionych w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości
            21 pażdziernika uczestniczki koła projektowały  kubki do napojów
            28 pażdziernika zwierzątka - maskotki
            4 listopada części szkieletu ludzkiego.

• #Wyścigi Niepodległości Robotów

• 22.11.2022 15:01
          • 10.11.2022 na lekcjach informatyki uczennice z 4a i uczniowie z 4c wzięli udział w Wyścigach Niepodległości Robotów. Dziewczynki i chłopcy z wielkim zaangażowaniem sterowali robotami, było dużo emocji, fajnej rywalizacji i zabawy. Poza tym dziewczynki zaprojektowały symbole narodowe w programie Paint. W wyściagach uczniowie korzystali z robotów zakupionych w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.
          • #LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• 17.11.2022 13:29
          • #Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.