• Ciekawe lekcje

• Akcja Żonkile w klasie 3d.

• 24.04.2024 11:23
          • Od 19 kwietnia 2024r uczniowie kl.3d wraz z wychowawczyniami P. Barbarą Dobiańską i p. Alicją Russ- Szyszką, włączyli się do akcji " Żonkile", upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Uczniowie wzięli udział w premierze filmu na podstawie książki Zofii Staneckiej pt. " Pamięć Drobinek", udostępnionym przez Centrum Edukacyjne Muzeum Polin. Film był inspiracją do omówienia zagadnień związanych z pamięcią o minionych wydarzeniach, przyjaźnią i wzajemną pomocą. To była ciekawa lekcja.
          • Jezioro- woda i jego mieszkańcy- lekcja w 2a

• 09.04.2024 15:24
          • Klasa 2a wraz z wychowawczynią Alicją Jaroszyńską kolejny raz uczestniczyła w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior . Tym razem tematem spotkania było „ Jezioro- woda i jego mieszkańcy”. Jak zawsze zajęcia były ciekawe i wzbogaciły nas o nową wiedzę i doświadczenia.
          • Lekcje WOS-u z Panem Dyrektorem

• 27.03.2024 11:28
          • Uczniowie klas ósmych mieli okazję 25 marca wziąć udział w niecodziennej lekcji WOS-u. Tradycją naszej szkoły są spotkania młodzieży z Panem Dyrektorem Maciejem Kaźmierskim, który czerpiąc ze swojego doświadczenia, opowiedział o parlamentaryzmie i samorządności. Zebrani dowiedzieli się jak wygląda współpraca między miastem a powiatem i poznali procedurę głosowania w wyborach powszechnych. Ponadto nauczyli się na czym polega bierne i czynne prawo wyborcze, zrozumieli jak wygląda praca na rzecz samorządu i jakie są jej cele.
            Uczniowie z zaciekawieniem i uwagą uczestniczyli w lekcji. Nie zabrakło wspólnej dyskusji i wielu pytań, na które uzyskali fachowe odpowiedzi.
            Spotkanie z Panem Dyrektorem było dla uczniów świetną okazją do poszerzenia wiedzy, a przede wszystkim przygotowaniem do aktywnego udziału w życiu społecznym.
          • Zaczarowana zagroda w 2a.

• 20.03.2024 08:47
          • Uczniowie klasy2a wraz ze swoją wychowawczynią Alicją Jaroszyńską ostatnie dni spędzili na omawianiu lektury „ Zaczarowana zagroda”.Bohaterami lektury są pingwiny Adeli i polarnicy. Był to czas pełen kreatywności i zabawy, wymieszany z dużą dawką wiedzy.
          • Klasa 2b ,,na mokradłach”

• 19.03.2024 13:19

• 14.03.2024 kl2b wraz z wychowawczynią Renatą Wyroślak udała się na czwarte z cyklu warsztaty zatytułowane,, Mokradła”
            Obejrzeliśmy ciekawy film, z którego dowiedzieliśmy się jakie gatunki roślin i zwierząt zamieszkują tereny podmokłe.
            Wzięliśmy też udział w ciekawych eksperymentach, dzięki którym mogliśmy się przekonać jak funkcjonują ptaki, które poruszajà się na długich nogach zakończonych trzema palcami, a jak te, posiadające błonę pławną.
            Największe wrażenie zrobiła na nas rosiczka. Lepiej się do niej nie przytulać…
            Było jak zawsze bardzo pouczająco i radośnie.