• Imprezy szkolne klas 4 - 8

• Karty Grabowskiego - Ułamki zwykłe w klasie 6d.

• 28.11.2022 17:19
        • Uczniowie naszej szkoły jako jedni z pierwszych w Polsce korzystają z najnowszej pomocy dydaktycznej z serii Kart Grabowskiego - Ułamki zwykłe.
          Historia Kart Matematycznych rozpoczęła się w Szkole Podstawowej nr 7w Szczecinku w 1994 roku. Wówczas to Andrzej Grabowski jako nauczyciel matematyki dostrzegł problemy uczniów z tabliczką mnożenia. Dzięki swojemu doświadczeniu i pomysłowości opracował pierwsze Karty Matematyczne, dzięki którym uczniowie w ciekawy i efektywny sposób poznawali i utrwalali tabliczkę mnożenia poprzez zabawę. Wkrótce karty zyskały uznanie dzieci, rodziców oraz nauczycieli.
                       W 1998 roku w Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się I Mistrzostwa Polskiw Tabliczce Mnożenia, które stały się od tej pory cyklicznym wydarzeniem. Posukcesie Kart Tabliczka   powstały kolejne – Karty Dodawanie i Odejmowanie oraz Gry Logiczne. Te ostatnie w 2014 roku Andrzej Grabowski stworzył wraz z córką Justyną Grabowską-Dybek.

• Najnowszą pomocą dydaktyczną są Karty Ułamki Zwykłe. Ich autorką jest Justyna Grabowska-Dybek, która do współpracy zaprosiła m.in. nauczycielkę matematyki z naszej szkoły, Certyfikowanego Trenera Kart Grabowskiego – Annę Latkowską. 17 listopada karty pojawiły się na rynku. Uczniowie klasy 6d naszej szkoły jako pierwsi mieli okazję skorzystać przedpremierowo z tej najnowszej pomocy dydaktycznej. W tym czasie zrealizowany został film promujący nowe karty i naszą szkołę. To nie przypadek – przecież to właśnie tutaj, w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku, wszystko się zaczęło.

Więcej zdjęć w aparacie fotograficznym...

Zachęcamy także do obejrzenia filmu z udziałem  uczniów naszej szkoły.