• Koła zainteresowań

• Robotyka dla klas 7-8

• 04.05.2023 14:48
        • W ramach projektu „Pomorze Zachodnie - Wsparcie Pedagogiczno - Psychologiczne” w klasach starszych odbywały się zajęcia rozwijające uzdolnienia z robotyki. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu i trwały dwie godziny lekcyjne. Zajęcia z robotyki miały wdrożyć uczniów w projektowanie, tworzenie i testowanie oprogramowania sterującego  robotem lub innym obiektem
          na ekranie lub w rzeczywistości.
        • W ramach zajęć uczniowie mi. in. pracowali z klockami skrikit – tworzyli modele.

Próbowali także zaprojektować własne modele w programie tinkercad

W ramach koła robotyki uczniowie pracowali także  m.in ze Skribotami. W pierwszej kolejności samodzielnie je składali zgodnie z instrukcją, następnie uruchamiali programy domyślne, których działania polegała na śledzeniu linii oraz omijaniu przeszkód.

Podczas innych zajęć podjęli próbę programowania Skribotów – zaczęli od wyświetlaczy, dźwięków i świateł. Później przyszedł czas na ruch.

Oprócz Skibobów uczniowie składali bardziej skomplikowane roboty z klocków lego.  Następnie  uruchamiali je w aplikacji Lego Commander, a następnie programowali je w aplikacji Mindstorms Home.