• Innowacja „Nietypowo, ale topowo”

• 20.09.2022 21:03
        • Biorąc pod uwagę podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023, które mają skupiać się między innymi na podnoszeniu jakości kształcenia i wychowaniu zmierzającym do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości, postanowiłam wprowadzić do zajęć szkolnych aktywności związanych z dniami nietypowymi. Innowacja będzie prowadzona w klasie 2a przez Jolantę CHalusiak - wychowawcę klasy.
        • Dzięki zróżnicowanym działaniom edukacyjnym, uczniowie rozwiną kompetencje kluczowe. Udoskonalą sprawność językową w mowie i piśmie. Będą mogli wykorzystywać matematyczne sposoby myślenia, takie jak myślenie logiczne i przestrzenne.  Podniosą motywację i wiarę we własne możliwości w uczeniu się i osiąganiu sukcesów w tym procesie. Będą w klasie twórczo i kreatywnie działać, wyrażając siebie środkami artystycznymi. Nietypowe szkolne dni, staną się również okazją do zwrócenia uwagi na sprawy ważne. Poprzez innowację będę miała możliwość miał możliwość kształtowania u uczniów postaw prozdrowotnych, proekologicznych i prospołecznych.