Wycieczka do Sławogrodu - 1a

park5.06.2017 r. uczniowie klasy Ia z wychowawczynią A.Jaroszyńską odwiedzili gród w Sławogrodzie. Dzieci na kilka godzin przeniosły sie w czasy wczesnego średniowiecza. Zwiedzali rekonstrukcję wczesnośredniowiecznej warowni, poznawali zwyczaje naszych przodków i ich wierzenia. Przenieśli się w dawny świat rycerski.  Mieli możliwość uczestniczenia  w ciekawych zabawach jak np.: chodzenie na szczudłach, jazda na nartach króla Bolka, przeciąganie liny, szukanie grzyba, pojedynek na koniach z użyciem bezpiecznych kopii, walka na bezpieczne miecze. Poznali także pracę kowala i wykuwali pamiątkowe monety. Każdy uczeń mógł zrobić swój podpłomyk, a potem go skonsumować.

Oczywiście wszyscy zakupili mnóstwo pamiątek( łuki, miecze, tarcze), które będą przypominały wspaniałe chwile spędzone w Sławogrodzie. Więcej zdjęć w Galerii...

Dzieci z uwagą słuchały o życiu w czasach za panowania Mieszka I.

4

5

Każdy uczeń mógł zrobić swój podpłomyk, a potem go skonsumować.

6

Poznały także pracę kowala i wykuwały pamiątkowe monety.

7

Wielu emocji dostarczył dzieciom wyścig na nartach króla Bolka.

8

Pojedynek na koniach z użyciem bezpiecznych kopii.

9

A teraz czas na pyszny obiadek

10

11

2011 Wycieczka do Sławogrodu - 1a.