Wycieczka po ziemi szczecineckiej

IMG 343123 kwietnia 2016r. grupa uczniów SP7, w ramach projektu "Ziemia Szczecinecka, której nie znamy", wzięła udział w wycieczce krajoznawczej. W czasie wcześniejszych wykładów i prezentacji dzieci zapoznały się z pałacami i kościołami w naszej okolicy, dowiedziały się o historii i cechach charakterystycznych architektury.

IMG 3436

W czasie wyjazdu mogliśmy obejrzeć neogotyckie budowle w Juchowie (kościół i ruuiny pałacu), barokowy kościół  w Kiełpinie (jeden z najstarszych w naszej okolicy), kościóły szachulcowe z Radacza, Starego Chwalimia i Ostrowąsów.

IMG 3483

Po za kościołami oglądaliśmy też okoliczne pałace, niestety w dużej części zrujnowane. Chlubnym wyjątkiem jest tylko Lubogoradza, gdzie pałac wyremontowano i zamieniono na ośrodek hotelowy.

2011 Wycieczka po ziemi szczecineckiej.