Projekt "Kreatywny Ninja"

IMG 3887W miesiącu październiku uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 7  mieli okazję wziąć udział w  zajęciach z kreatywnego myślenia, które odbywały się w ramach drugiej edycji projektu Kreatywny Ninja realizowanego  pod patronatem burmistrza miasta Daniela Raka, we wszystkich szczecineckich szkołach.

Każdy uczeń klasy  ósmej  spędził 3 godziny lekcyjne pod okiem doświadczonego trenera – Moniki Dołębskiej, poznając podstawowe zasady kreatywnego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów.

IMG 3891

Podczas zajęć uczniowie  dowiedzieli się co to jest  kreatywne myślenie, z jakich etapów się składa i jak możemy je rozwijać.  Zrozumieli  co to jest percepcja i jak ją sterować. Rozwiązując poszczególne zadania kreatywne, uczniowie uczyli się myśleć metodami Sherlocka Holmesa, Edisona, Einsteina, czy  Edwarda de Bono – twórcy wielu technik kreatywnych.

IMG 3981

Pracując w grupach, poznali także zasady  zespołowej pracy twórczej jak i podstawowe  techniki  generowania i systematyzowania pomysłów, takie jak burza mózgów, czy mapy myśli. W ramach zajęć uczniowie tworzyli także własne pomysły biznesowe i mini projekty świetnie się przy tym bawiąc.  Miejmy nadzieję, że zdobyta podczas zajęć wiedza pozwoli im w przyszłości szerzej patrzeć na stojące przed nimi problemy i skutecznie szukać  rozwiązań w życiu szkolnym, prywatnym, a w przyszłości także zawodowym.”

IMG 4046

IMG 4056

IMG 4073

IMG 4082

Copyright © 2019 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
2011 Projekt "Kreatywny Ninja".