Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dalej, szybciej, lepiej

biegLEKKOATLETYKA – to jedna z dziedzin aktywności pozwalająca dzieciom wykorzystać szanse w podnoszeniu własnego poziomu sportowego. Zawiera wiele bogatych form ruchowych, przydatnych i wykorzystywanych w codziennym życiu. Dlatego tak ważne jest wyposażenie dzieci od młodych lat w odpowiednią wiedzę, a także zaszczepienie w nich chęci uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej. Ważne jest również przekonanie uczniów, że aktywność ruchową należy utożsamiać ze zdrowiem. 

Czytaj więcej...

Piłka nożna drogą do sukcesu

pilkaTylko usystematyzowane i wszechstronne szkolenie może doprowadzić każdego młodego uzdolnionego człowieka do wielkich sukcesów. Program klasy sportowej o profilu piłki nożnej chłopców dostosowany jest do drugiego poziomu, pięcioletniego cyklu kształcenia szkoły podstawowej. Program dostosowuje się również do indywidualnych potrzeb chłopców, którzy rozpoczynają naukę gry w piłkę nożną.

Czytaj więcej...

Rok szkolny 2017/2018

Innowacje realizowane w roku szkolnym 2017/2018

Wiem co jem

foodZdrowe odżywianie jest najważniejszym czynnikiem właściwego rozwoju młodego człowieka. Jedzenie ma dostarczać składników budulcowych dla organizmu oraz zapewnić prawidłowe funkcjonowanie. Dbając o zdrowie dzieci musimy pamiętać o ich prawidłowym odżywianiu. Ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć w szkole dzieci zasad zdrowego odżywiania się. Należy przy tym wyrabiać nawyki higienicznego spożywania pokarmów, wskazywać na znaczenie, występowanie i rolę witamin oraz innych składników odżywczych potrzebnych do życia i wzrostu ludzkiego organizmu. Nasza szkoła otrzymała w roku szkolnym 2014/2015 Zachodniopomorski Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Czytaj więcej...

Żyj zdrowo - czuj się bombowo

talerzOd września 2016r. w klasie II b wych. Agnieszka Paszkiel rozpoczęła realizację innowacji pedagogicznej pt. „Żyj zdrowo – czuj się bombowo”. Celem nadrzędnym innowacji jest: promocja zdrowego stylu życia. Opracowane zagadnienia uwzględniają wstępne wiadomości i przedsięwzięcia zachęcające uczniów do zachowań prozdrowotnych, szczególnie w zakresie higieny osobistej, właściwego odżywiania się, aktywnego wypoczynku oraz umiejętności zachowania bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Bawmy się matematyką - innowacja

matCelem głównym innowacji jest pokazanie rodzicom uczniów klas pierwszych, jak, w atrakcyjny dla dziecka sposób, wspomagać jego umiejętności rachunkowe, by miało szansę na sukces w matematyce oraz zachęcenie do rodzinnych zabaw matematycznych. W czasie zajęć zostaną przedstawione propozycje gier i zabaw matematycznych kształtujących umiejętności rachunkowe dzieci...

 

Czytaj więcej...

W gąszczu słów

poeta„W gąszczu słów” – to tytuł innowacji pedagogicznej realizowanej w roku szk. 2015/2016 w klasie VIc przez nauczycielkę języka polskiego - mgr Alinę Tarkowską. Realizacja innowacji „W gąszczu słów” motywowana jest potrzebą uświadomienia uczniom roli języka jako szczególnie istotnego składnika dziedzictwa kulturowego, budzenia kreatywności młodego człowieka i przygotowania go do aktywnego udziału w życiu społecznym i kulturalnym.

Czytaj więcej...

Kulturalne A...B...C...

kulturalneIdeą innowacji „Kulturalne A...B...C...”, skierowanej dla uczniów klasy VI D i realizowanej przez p. Marię Nowik w roku szk. 2015/2016, jest rozwijanie zainteresowań kulturalnych, stworzenie warunków do publicznych wystąpień oraz posługiwanie się technologią komputerową i informacyjną. Ważnym aspektem jest również kształtowanie postawy szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego oraz wpisanie się w ciąg działań edukacyjnych w mojej szkole, związanych z jej patronami, a także z przystąpieniem do programu „Szkół Odkrywców Talentów”...

Czytaj więcej...

Ojczyzna wokół mnie

szczecinekPoznanie świata, dostrzeganie, rozumienie i interpretowanie zachodzących w nim zjawisk, budzenie i wzmacnianie poczucia tożsamości kulturowej, historycznej a także kształtowanie świadomej postawy patriotycznej i obywatelskiej to tylko niektóre cele nauczania historii w szkole. Jednym z ważnych elementów nauczania tego przedmiotu jest poznanie regionu, w którym żyjemy, uświadomienie sobie własnych „korzeni”, kształtowanie więzi emocjonalnych z miejscem zamieszkania, identyfikacja z najbliższym otoczeniem. Przekaz dziedzictwa kulturowego kolejnym pokoleniom to bowiem niezbędny warunek zachowania i rozwoju własnej kultury. To zadanie innowacji pedagogicznej „Ojczyzna wokół mnie”, realizowanej w klasie IV a w bieżącym roku szkolnym przez p. Marię Nowik oraz p. Zbigniewa Lewickiego.

Czytaj więcej...

Wśród muz

„Wśród muz” to tytuł innowacji pedagogicznej, która będzie realizowana w roku szkolnym 2013/2014 w kl. VIc przez nauczycielkę j. polskiego Alinę Tarkowską.  Muzy – w mitologii greckiej to opiekunki sztuki, poezji, tańca i nauki. Każda z dziewięciu córek Zeusa i tytanidy Mnemosyne (Pamięć) miała przydzielony atrybut, w zależności od dziedziny, którą się opiekowała. Wszystkie występowały w orszaku Apollina, nazywanego przewodnikiem muz...

 

Czytaj więcej...

Blog klasy, czyli inwencja i kreatywność

„Jedną z najsmutniejszych, ale i najbardziej powszechnych okoliczności w szkolnych laboratoriach komputerowych jest ta, że dzieci uczy się korzystać z Worda, Excela i PowerPointa. Uważam to za przestępstwo, bo dzieci powinny tworzyć, komunikować się, eksplorować, dzielić – a nie obsługiwać zautomatyzowane narzędzia biurowe”. - Nicholas Negroponte, ONE LAPTOP PER CHILD

Edukacja na świecie dużymi krokami zmierza do pełnej cyfryzacji. Lekcje z wykorzystaniem multimedialnych rzutników, tablic interaktywnych i platform e- learningowych sprawiają, że nauka staje się ciekawa i inspirująca. Nie powinno również nikogo dziwić , że media społecznościowe wkraczają do szkół i zdobywają coraz większą popularność. Głównym powodem wykorzystania ich w procesie nauczania jest dostępność, bogactwo informacji oraz narzędzi sprzyjających szybkiej komunikacji...

Czytaj więcej...

Nasze zdrowie w naszych rękach

W roku szkolnym 2013/14 w kl. II b oraz kontynuując w 2014/15 w kl. III b wych. Agnieszka Paszkiel będzie realizowała innowację pedagogiczną pt. „Nasze zdrowie w naszych rękach”.

 

Czytaj więcej...

Rok szkolny 2013/2014

Innowacje realizowane w roku szkolnym 2013/2014

Policzę sam, bo w karty gram

,,Policzę sam, bo w karty gram’’ - to tytuł innowacji pedagogicznej realizowanej w roku szkolnym 2012/2013 w kl. IIId przez nauczyciela nauczania wczesnoszkolnego - mgr Renatę Wyroślak. Edukacja wczesnoszkolna powinna zapewnić każdemu uczniowi warunki do wszechstronnego rozwoju osobowości, wiedzy i umiejętności, dostosowane do jego możliwości.

 

Czytaj więcej...

Klasy sportowe - innowacja

„Nowoczesne formy treningu piłki nożnej w wychowaniu fizycznym dla uczniów klasy sportowej w kontekście współpracy z Akademią Piłkarską w Szczecinku”. Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportu na świecie. Interesują się nią wszyscy, niezależnie od wieku, płci, narodowości, koloru skóry czy wyznania. Ogromne rzesze dzieci, nie tylko chłopców, ale coraz częściej również dziewczynek, każdą wolną chwilę spędzają na doskonaleniu piłkarskich umiejętności oraz podglądaniu swoich boiskowych idoli w telewizji.

Czytaj więcej...

Jem zdrowo!

Nasza szkoła od roku szkolnego 2011/2012 ubiega się o certyfikat szkoły promującej zdrowie. Innowacja pedagogiczna „Jem zdrowo” będzie realizowana w korelacji z ogólnoszkolnym projektem edukacyjnym KIK/34 w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy dot. zapobiegania nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej. Treści w niej zawarte zostały przygotowane po to, aby pokazać uczniom zalety świadomego odżywiania się, nauczyć ich dokonywać wyboru między tym, co zdrowe i odżywcze a szkodliwe, choć smaczne. Poza tym chcemy, aby dzieci rozumiały, że żyć zdrowo, to również znaczy spożywać zdrowe, ekologiczne, wartościowe pokarmy - czyli po prostu zdrowo się odżywiać.

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Programy w SP 7.
Powered by Joomla 1.7 Templates