Złoci medaliści w mini piłce nożnej (znowu) z SP 7

IMG 20180510 131048Po rocznej przerwie, chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku ponownie okazali się najlepsi w najpopularniejszej dyscyplinie sportu na świecie – piłce nożnej. W rozegranych w czwartek 10 maja Mistrzostwach Powiatu nie mieli sobie równych w stawce sześciu najlepszych drużyn wyłonionych z eliminacji gminnych oraz miejskich.

IMG 20180510 131035

Chłopcy z „Siódemki” w losowaniu grupowym trafili na wymagających przeciwników. W pierwszym spotkaniu pokonali Szkołę Podstawową nr 5 (1:0), a następnie po zdecydowanie najlepszym swoim meczu w turnieju rozbili Szkołę Podstawową z Barwic (4:0) zajmując bezapelacyjnie pierwsze miejsce w swojej grupie.

IMG 20180510 131144

W fazie półfinałowej okazało się, że reprezentacja SP 7 jako jedyna broniła honoru naszego miasta, ponieważ stawkę czterech najlepszych drużyn uzupełniły świetnie spisujące się Szkoła Podstawowa w Łubowie, Szkoła Podstawowa w Turowie oraz wspomniana wcześniej Szkoła Podstawowa z Barwic.

IMG 20180510 131301

W bardzo zaciętym spotkaniu z prezentującym nadzwyczaj wysoki poziom oraz dysponującym zdecydowanie lepszymi warunkami fizycznymi zespołem z Turowa, opartym w głównej mierze na zawodnikach „Akademii Piłkarskiej” Szczecinek, „AP Reissa” Szczecinek i Turowa, reprezentacja SP 7 okazała się lepsza tylko jedną bramką (4:3). Mecz ten stał na świetnym jak na tę kategorię wiekową poziomie i dostarczył ogromnych emocji zgromadzonej publiczności składającej się z uczniów, nauczycieli czy przybyłych rodziców, jak i trenerów piłkarskich.

IMG 20180510 131319

W meczu finałowym zespół ze Szczecinka okazał się lepszy od kolejnej sensacji czwartkowego turnieju SP Łubowo, w której prym wiedli zawodnicy na co dzień reprezentujący zespół „Iras” Czaplinek rewelacyjnie spisujący się w rozgrywkach I ligi młodzików KOZPN w tej kategorii wiekowej.

IMG 20180510 131404

Ostatecznie ze złotych medali cieszyli się młodzi piłkarze ze Szczecinka wygrywając spotkanie finałowe 5:3.

IMG 20180510 131413

Warto zaznaczyć, że dla reprezentantów SP 7 był to czwarty złoty medal w grach zespołowych na etapie powiatowym, ponieważ wcześniej triumfowali również w mini siatkówce, mini piłce ręcznej i mini koszykówce co pokazuje jak bardzo wszechstronnie przygotowują się młodzi sportowcy w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku.

IMG 20180510 131505

W związku z dzisiejszym sukcesem zaznaczyć należy bardzo dobrą współpracę z Akademią Piłkarską Szczecinek, a w szczególności tegoroczną z trenerem Marcinem Brzozowskim, który jest na co dzień opiekunem rocznika 2006, który znacząco wzmocnił starszych kolegów z drużyny 2005.

IMG 20180510 131743

Reprezentacja SP 7 wystąpiła w składzie: Oskar Rusak, Bartosz Susiak, Piotr Wojtukiewicz, Adrian Przygoda, Jakub Stawicki, Tomasz Zielenkiewicz, Kacper Golon, Maciej Rodzoch, Jakub Darul, Michał Grzystek, Aleksander Bojar.

Opiekunem zespołu był Michał Ponichtera.

2011 Złoci medaliści w mini piłce nożnej (znowu) z SP 7.