Sadzenie drzew - lekcja otwarta

29 kwietnia 2013 w klasie Ia - wych. Jolanta Chalusiak, została przeprowadzona lekcja otwarta ze środowiska dla klasy Id. Lekcja rozpoczęła się usystematyzowaniem wiadomości zdobytych na poprzednich zajęciach, a dotyczących czynników potrzebnych roślinom do rozwoju, a także przypomnienia różnic między budową drzewa i krzewu...

Uczniowie podczas dyskusji wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą, toteż w dalszej części zajęć udaliśmy się przed budynek naszej szkoły, gdzie wspólnie uczniowie Ia i Id zasadziły swój krzew.

Na miejscu sprawdziliśmy raz jeszcze, czy sadzone drzewko ma wszystkie czynniki potrzebne mu do rozwoju.

Uczniowie zobowiązali się do opieki nad nowo wsadzoną rośliną.

Opracowała: p. Jolanta Chalusiak

2011 Sadzenie drzew - lekcja otwarta.