"PIĘCIOPSIACZKI" w klasie 2A

DSC 1106Klasa 2a wraz z wych. A. Jaroszyńską przez kilka dni omawiała lekturę Wandy Chotomskiej pt. "Pięciopsiaczki". Jest to pierwsza lektura, którą dzieci czytały samodzielnie w domu. Książka opowiada o tym, jak w domu Karola, Karoliny, ich rodziców i babci dochodzi do niecodziennego zdarzenia. Suczka Balbina rodzi pięcioro szczeniąt - cztery pieski i jedną suczkę. Z racji ilości rodzeństwa babcia nazywa je „PIĘCIOPSIACZKAMI”.

DSC 1071

Dzieci chętnie opowiadały zapamiętane treści oraz wykonywały zadania dotyczące niesfornej gromadki.

DSC 1080

Efektem pracy samodzielnej oraz w grupach były bardzo dobre oceny oraz prace plastyczne zdobiące klasę. Wszyscy z niecierpliwością dopytują, kiedy będzie następna lektura.

2011 "PIĘCIOPSIACZKI" w klasie 2A.