Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Robotyka

roboty 13

23.06.2021 zagościły w naszej szkole Skrikity i Skriboty czyli roboty. Zabawa była wyśmienita. Najpierw uczyliśmy się je konstruować a następnie programowaliśmy za pomocą aplikacji. Tak nam się spodobały, że od września będziemy uczyć się programowania za ich pomocą. Bardzo się z tego cieszymy, gdyż jest to nowe rozwiązanie dostosowane dla klas 1-3 ale także dla klas starszych 4-8 dostępne na razie tylko w naszej szkole!

Czytaj więcej...

Lektury potrafią inspirować!

13Lektury mogą nas inspirować w wykonywaniu codziennych, zdaje się prostych, czynności. Udowodnili to uczniowie klasy 6b, którzy w swoich kuchniach stworzyli eliksiry rodem z omawianego na języku polskim „Harrego Pottera". Wszystko wygląda smakowicie - mniam!

Czytaj więcej...

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!

Emilia PlaterEmilia Plater to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci historycznych. W 1831 r. w przebraniu mężczyzny wzięła udział w walkach powstania listopadowego, by następnie poprowadzić własny oddział ochotników. Adam Mickiewicz uwiecznił ją w wierszu „Śmierć Pułkownika”, który omawialiśmy razem z uczniami kl. 7b na lekcjach języka polskiego. Zwieńczeniem prac było wykonanie listu gończego, który władze zaborcze mogłyby wysłać za bohaterką.

Czytaj więcej...

Kreatywna Matematyka w 4d

l1Podczas zajęć kreatywnej matematyki uczniowie klasy 4d samodzielnie tworzyli świąteczne łamigłówki. Zapraszamy miłośników logicznych rozrywek do zabawy. Jaka liczba kryje się pod znakiem zapytania?

 

Czytaj więcej...

Baśnie naturalne

Szkodlarska CopyW klasie IVc podsumowanie wiedzy na temat baśni nabrało charakteru bardziej osobistego i artystycznego. Uczniowie wykonywali własną plastyczną interpretację wybranego utworu. Należało jednak pamiętać nie tylko, by obraz odzwierciedlał tekst, ale również, by wykorzystane materiały były naturalne. Włączyliśmy się bowiem w ogólnopolską akcję "Baśnie naturalnie". A oto efekty pracy. Polonistka, p. Maria Nowik, była zachwycona. Mamy nadzieję, że oglądający także ten zachwyt podzielą.

Czytaj więcej...

Żywe obrazy 5b

magda CopyW klasie Vb ćwiczenia redakcyjne zmieniły się w prawdziwą sztukę. Zaplanowane opisy dzieł plastycznych zaowocowały pomysłem na stworzenie własnej mini galerii, czyli tzw. żywych obrazów. Praca była wieloetapowa. Kady z uczniów musiał najpierw dokonać wyboru, co nie było sprawą prostą ani oczywistą. Oryginał musiał być w jakimś stopniu bliski modelowi. Potem następował czas gromadzenie rekwizytów, tworzenia charakteryzacji... I potem już tylko zdjęcie!

Zaangażowane były całe rodziny, czasem łącznie z czworonogami :)

W jury zasiadali uczniowie i polonistka, p.Maria Nowik. Wszystkie prace, co oczywiste, wzbudziły entuzjazm i zachwyt. Zachęcamy do obejrzenia!

Czytaj więcej...

Prace z matematyki

Ania Latkowska plakatUczniowie klasy IVc, Va, VId i VIId mogą się pochwalić wspaniałymi pracami długoterminowymi, których zadaniem było wykonanie prezentacji lub plakatu na wybrany temat związany z matematyką. Poniżej przedstawiamy prace naszych kreatywnych uczniów. 

Czytaj więcej...

Godzina w 7b

w1Na godzinie wychowawczej też może być ciekawie. Uczniowie kl. 7b rozmawiali o skutkach jakie niosą ze sobą komplementy, a jakie obelgi. Niejednemu z nas zdarza się usłyszeć przykre słowo. Ba! Może nawet je wypowiedzieć. Doświadczenie z dwoma jabłkami polegało na przekazywaniu sobie z rąk do rąk jednego z owoców i mówieniu mu miłych słów. Drugie nasłuchało się przykrości, było odrzucane przez każdego z uczniów.

Czytaj więcej...

Pracownia ceramiczna

IMG 20201007 140840Powiększamy ofertę edukacyjną dla młodszych i starszych uczniów. W naszej "Siódemce" dzięki staraniom i przychylności wielu osób powstała najprawdziwsza pracownia ceramiczna. Od października rozpoczęły się zajęcia dodatkowe, pozalekcyjne z ceramiki artystycznej. Lepimy, rzeźbimy, malujemy i szkliwimy swoje prace. Pierwsze dzieła już powstały. Jesienne liście już się suszą i czekają na wypalenie w piecu. Ruszamy z zupełnie nową przygodą.

Czytaj więcej...

Zdalne nauczanie – lekcje języka polskiego w klasie VI f

pomysl1Uczniowie klasy VI f nie tracą czasu. Uczą się, odrabiają lekcje i ... starają się przyjemnie spędzać czas, oczywiście w miarę możliwości. Korzystają też z lekcji online. Podczas pierwszego spotkania podzielili się ze swoją wychowawczynią i nauczycielką języka polskiego – p.Aliną Tarkowską swoimi przemyśleniami i emocjami związanymi z zaistniałą sytuacją. Propozycją na wyrażenie nowych przeżyć i przemyśleń stały się uczniowskie kartki z dziennika.

Przeczytajcie, bo być może podobnie spędzacie czas i towarzyszą Wam podobne emocje.

Czytaj więcej...

Zdalna lekcja j.polskiego

zdj4Pomimo wielu trudności staramy się pracować wydajnie i twórczo. W klasie VIIIa oraz VIIIb udało się zdalnie dokończyć “Pana Tadeusza”, co i w realu nie jest prostym zadaniem:) Żeby urozmaicić pracę nad tą arcyciekawą, ale niełatwą lekturą, uczniowie popracowali kreatywnie i stworzyli cykl memów z epopeją w roli głównej. Inspiratorką była p.Maria Nowik, ich polonistka, która stara się, by kwarantanna nie wpłynęła rozleniwiająco na ekspresję twórczą jej wychowanków (za co są na pewno głęboko wdzięczni xd). Oto niektóre wyniki wspólnych starań:

Czytaj więcej...

Dzień Przemysłu Drzewnego

IMG 20200207 100846W dniu 07 lutego 2020 roku klasy 8a i 8b wraz z opiekunami p.Magdą Borek i p.Pawłem Mironowiczem uczestniczyli w wycieczce do Centrum Badawczo-Rozwojowego, które znajduje się przy "Kronospanie”. Spotkanie odbyło się w związku z organizowanym przez Politechnikę Koszalińską "Dniem Przemysłu Drzewnego”. Swoje stanowiska zaprezentowały: Lasy Państwowe, Starostwo Powiatowe w Szczecinku, Silva, Kronospan, Madrew, Wojewódzki Urząd Pracy. W czasie spotkania uczniowie mieli wiele atrakcji: wykłady na temat ekologii, gry na temat planowaniem kariery, praca drukarki 3D-wykonywanie pomocy naukowych i gadżetów oraz zastosowanie nowoczesnych technologii z robotyki. Każdy otrzymał miłą niespodziankę związaną ze spotkaniem.

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Ciekawe lekcje.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65