VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI „NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ”

poezjaSzanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Miło nam poinformować, że dnia 7 X 2020r. odbyło się posiedzenie Jury VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Niektórzy lubią poezję”. Na konkurs nadesłano 762 wiersze z całej Polski. Jury - przedstawiciele Klubu Poetyckiego „OPAL” (od 2001 roku działającego przy Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku) w składzie: Krystyna Mazur – przewodnicząca. Członkowie: Jadwiga Żonko, Teresa Powęzka, Leonard Jaworski, Danuta Powęzka, Radosław Sokołowski, podkreślając walory literackie oraz biorąc pod uwagę wiek uczestników, postanowiło przyznać następujące Nagrody i Wyróżnienia:

Wiktor Łukaszewski – Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie za wiersz „To co ważne”
Kacper Jeżak – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Malborku za wiersz „Rozprawa sądowa”

Agata Szlezak – Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile za wiersz „Zaspany wiersz”
Hubert Purgal – Szkoła Podstawowa nr 7 w Szczecinku za wiersz „Pobudka”
Zuzanna Orłowska – Szkoła Podstawowa nr 7 w Szczecinku za wiersz bez tytułu (Jesień...)

III miejsce

Jakub Dusza – Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku za wiersz „O Rotmistrzu ze stali”
Maja Królikowska – Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Słupsku za wiersz „W królestwie mitów”

IV miejsce

Amelia Szczerba – Zespół Szkół w Grzmiącej za wiersz „Aż chce się żyć”
Zofia Rusin – Szkoła Podstawowa w Wyrzysku za wiersz „Ludzie patrzą w przyszłość”
Filip Gronek – Szkoła Podstawowa nr 5 w Stargardzie za wiersz „Podwórkowe psoty”

Wyróżnienia I stopnia

Antoni Tyrka – Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile za wiersz „Oda do ziemniaka”
Zuzanna Kassner – Szkoła Podstawowa nr 11 w Pile za wiersz „Moja wiosna”
Hovik Harutyunyan – Szkoła Podstawowa nr 7 w Szczecinku za wiersz „Dom rodzinny”
Zuzanna Czarnecka – Szkoła Podstawowa w Bobolicach za wiersz „Matka”
Zuzanna Markiewicz – Szkoła Podstawowa w Debrznie za wiersz „Skarb”
Maja Królikowska – Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Słupsku za wiersz „Dywan marzeń”
Cyprian Enerlich – Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczecinku za wiersz „Wyspa”
Oliwia Chojnicka – Zespół Szkół w Grzmiącej za wiersz „Historia liściem pisana”

Wyróżnienia II stopnia

Izabela Nierzwicka – Szkoła Podstawowa w Rosnowie za wiersz „Otucha”
Jakub Rokicki – Szkoła Podstawowa w Nowych Skalmierzycach za wiersz „Trzy słowa”
Oskar Czarnecki – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 we Włocławku za wiersz „Emocje”
Emilia Wilińska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałczu za wiersz „Być sobą”
Wojciech Leszczyński – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamieniu Pomorskim za wiersz „Jeden krok”
Gabriela Danielewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce za wiersz „Gwiazdy”
Julia Deczyńska – Szkoła Podstawowa nr 6 w Kołobrzegu za wiersz „Szklanka”
Piotr Świerczyński – Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile za wiersz „Cień”

Nagrodzone wiersze opublikowane zostaną w tomiku poetyckim.

Gratulujemy Młodym Twórcom, Nauczycielom, Rodzicom i wszystkim, którzy lubią poezję i chętnie sięgają po pióro. Wierzymy, że wiosną, nie narażając niczyjego zdrowia, będziemy mogli gościć Laureatów i ich opiekunów w naszym urokliwym mieście, a gala konkursu „Niektórzy lubią poezję” będzie naszym wspólnym świętem poezji.

W imieniu organizatora konkursu
                                                                                        Alina Tarkowska

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
2011 VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI „NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ”.