X Siódemkowe Spotkania z Literaturą "Moja baśń"

IMG 7010Dnia 11 maja 2017 roku w SP 7 spotkali się twórczy uczniowie i wspierający ich talenty nauczyciele poloniści, by już po raz X uczestniczyć w Siódemkowych Spotkaniach z Literaturą, w ramach których  miało miejsce rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu „Moja baśń” dla uczniów klas IV.  Jak co roku na konkurs napłynęło bardzo dużo prac (ponad 150 ), zarówno ze szkół miejskich, jak i  wielu leżących w powiecie szczecineckim.  Wszystkie baśnie  cechowała dbałość o formę, treść a także szatę graficzną.

IMG 6996

Z jednej strony fakt ten dostarczył  jury olbrzymiej radości z obcowania z przemyślanymi wątkami, nagłymi zwrotami baśniowych akcji i szczęśliwymi zakończeniami niekiedy naprawdę dramatycznych  historii, ale z drugiej... Więcej zdjęć w Galerii....

IMG 7012

Jury stanęło przed poważnym dylematem, ponieważ każdy konkurs rządzi się twardymi prawami - należy wybrać zwycięzców. Spośród nadesłanych prac wytypowano więc laureatów, ale przyznano również wyróżnienia I i II stopnia.

IMG 7014

I miejsce zajęli

Wojciech Szpulak ze Szkoły Podstawowej w Grzmiącej

Hanna Kozioł ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku

II miejsca zajęli

Kumorowska Karolina ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku

Emilia Kurek ze Szkoły Podstawowej w Parsęcku

III miejsca zajęli

Wiktoria Majewska  ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku

Karolina Siuda z STO w Szczecinku

Wyróżnienia I stopnia otrzymali:

Natalia Jońca ze Szkoły Podstawowej w Żółtnicy

Oliwia Mularczyk ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku

Karolina Robak ze  Szkoły Podstawowej w Turowie

Małgorzata Zielenkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinku

Oliwia Chojnicka ze Szkoły Podstawowej w Grzmiącej

Wyróżnienia II stopnia otrzymali

Martyna Zaburska  ze Szkoły Podstawowej w Juchowie

Krzysztof Szwed ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku

Zuzanna Orłowska ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku

Weronika Chomicz ze Szkoły Podstawowej w Grzmiącej

IMG 7001

Wręczenie nagród książkowych i dyplomów poprzedziła inscenizacja baśni o Śpiącej Królewnie w wykonaniu uczniów klasy IVc.  Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy a nagrodzonym gratulujemy!

Organizatorkami konkursu oraz uroczystości wręczenia nagród były panie: Katarzyna Merk - nauczycielka informatyki, Maria Nowik i Alina Tarkowska - nauczycielki j. polskiego.

2011 X Siódemkowe Spotkania z Literaturą "Moja baśń".