Konkurs religijny - Palma Wielkanocna

palmaW miesiącu marcu uczniowie klas 4 - 6 zostali zaproszeni do konkursu religijnego na najładniejsza palmę wielkanocną. Ta forma zabawy i pracy miała na celu duchowe przygotowanie do przeżywania WIELKIEGO TYGODNIA, który rozpoczyna NIEDZIELA PALMOWA.

Tło historyczne - Wydarzenia Biblijne

Niedziela Palmowa to dzień upamiętniający przybycie Jezusa do Jerozolimy. Jak podają wszyscy czterej Ewangeliści było to przybycie uroczyste, pełne radości, chwały i triumfalne. Wjeżdżającego Chrystusa witały tłumy z okrzykiem "Hosanna Synowi Dawida" i zielnymi palmami w dłoniach.
A tłumy, które Go poprzedzały i które szły za Nim, wołały głośno: Hosanna Synowi Dawida! Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie! Hosanna na wysokościach!” (Mt.21)

Męka i śmierć naszego Zbawiciela z miłości do każdego człowieka prowadzą ku chwale ZMARTWYCHWSTANIA! Do zwycięstwa!

IMG 3055

IMG 3056

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie wykazali się twórczym myśleniem, pomysłowością, umiejętnościami plastycznymi. Palmy były piękne i kolorowe. Dziękujemy i gratulujemy!

IMG 3058

IMG 3059

LAUREACI:

I miejsce –       Natalia Dorszyńska – kl. VIB

II miejsce –     Natalia Radzińska – kl. VD

III miejsce –     Piotr Wojtukiewicz – kl. IVD

Wyróżnienie – Kamil Szeloch – kl. VA

2011 Konkurs religijny - Palma Wielkanocna.