Międzyszkolny konkurs na wiersz o prawach dziecka

IMG 220015 grudnia 2015r. został  rozstrzygnięty Międzyszkolny konkurs na wiersz o prawach dziecka "Jestem dzieckiem, znam swoje prawa". Konkurs ma na celu  przybliżenie dzieciom ich praw, umożliwienie przedstawienia własnego stanowiska w sprawach ich dotyczących,  rozpropagowanie tematu praw dziecka.Konkurs został zorganizowany już po raz szósty. Na konkurs zgłoszono 135 wierszy z pięciu szkół podstawowych. Młodzi poeci wyrazili w swoich utworach, jak ważne jest dla nich poczucie godności, tożsamości, prawo do szczęścia rodzinnego. Biorąc pod uwagę oryginalność, poziom warsztatowy oraz realizację tematu przyznano dwa miejsca pierwsze, dwa drugie, dwa trzecie oraz 8 wyróżnień...

IMG 2204

Zwycięzcy otrzymali nagrody, a nagrodzone  wiersze odczytano na forum w czasie apelu poświęconego prawom dziecka, przygotowanego przez nauczycielkę języka polskiego p.Małgorzatę Wołoszyn wraz z uczniami.

A oto wyniki:

Andrzej Fiks Szkoła Podstawowa nr 6

Justyna Pałka Szkoła Podstawowa nr 1

II  MIEJSCE

Martyna Korwel Szkoła Podstawowa nr 7

Julia Hawran Szkoła Podstawowa w Parsęcku

III MIEJSCE

Emilia Gut Szkoła Podstawowa nr 4

Weronika Wrotkowska Szkoła Podstawowa w Parsęcku

WYRÓŻNIENIA

Julia Gasiul Szkoła Podstawowa nr 1

Julia Dziarmaga Szkoła Podstawowa nr 4

Hubert Horniatko Szkoła Podstawowa nr 6

Ziemowit Stach Szkoła Podstawowa nr 7

Wiktor Wilicki Szkoła Podstawowa nr 7

Szymon Markiewicz Szkoła Podstawowa nr 7

Dominik Gonczarów Szkoła Podstawowa nr 7

Jakub Dziurdź Szkoła Podstawowa nr 7

IMG 2208

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

Organizatorki konkursu

Ewa Ludwisiak

Anna Latkowska

2011 Międzyszkolny konkurs na wiersz o prawach dziecka.