Zima w obiektywie - konkurs 2018

IMG 8998W czwartek, 15 lutego 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Zima w obiektywie”. Przez cały styczeń szczecineccy uczniowie klas I – IV mogli odkrywać w sobie artystyczne dusze i z aparatem w ręku szukać oznak zimy. A nie było to wcale takie łatwe, biorąc pod uwagę tegoroczną zimową aurę. Na szczęście styczeń okazał się łaskawy i ferie zimowe były białe choć przez kilka dni. Mali artyści skrzętnie to wykorzystali. Dzięki temu mieliśmy okazję podziwiać mnóstwo pięknych, zimowych fotografii.

IMG 9000

Jednak nie samą zimę mogliśmy zobaczyć w dziecięcych kadrach. Kiedy spojrzało się uważniej, można było dostrzec: czas spędzony na zabawach, rodzinne wyprawy w nieznane, szkolne przyjaźnie, czworonożnych przyjaciół, galerię śniegowych bałwanków i szczecineckie krajobrazy.

IMG 9014

Wszystkie te emocje świetnie wpisują się w słowa wypowiedziane przez jednego z największych fotografów – Donalda McCullina:

„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.”

IMG 9025

Tak duża liczba nadesłanych prac sprawiła jury niemały problem. Jednak, po namyśle, udało się wyłonić zwycięzców:

IMG 9017

Adamska Amelia SP 7

Stanilewicz Jakub SP 7

Wronowska Paulina SP 6

Kisiel Gabriela SP 6

Natkańska Anna SP 1

Tyluś Michał SP 7

Karawajski Patryk SP 5

Kaszubowski Michał SP 7

Mianowany Michał SP 7

IMG 9013

Horniatko Dominika  SP 1

Janczurewicz Maja SP 7

Soćko Michalina  SP 6

Tomaszewska Zofia  SP 6

Wojciechowski Antoni  SP 7

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok. Szykujcie aparaty!

Opiekę nad konkursem sprawowały panie: Renata Balcer – Klein i Malwina Rosa – Pawlik.

2011 Zima w obiektywie - konkurs 2018.