Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem

20191205 123010Dnia 05.12.2019r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Szczecinku odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla uczniów klas III szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Zuzanna Chęcińska z klasy 3a oraz Hanna Zawrot z klasy 3d. Uczniowie mieli za zadanie właściwie przeanalizować i zinterpretować różnorodne teksty kultury. Bardzo dobrze z tym zadaniem poradziła sobie Zuzia Chęcińska z kl. 3a, która zdobyła III miejsce. Serdeczne gratulacje – wych. 3a Danuta Kozłowska

Czytaj więcej...

Mistrz Kaligrafii

20191122 14132822 listopada 2019r. odbył się szkolny konkurs dla klas trzecich pt. „Mistrz kaligrafii”. W ramach zadania konkursowego uczestnicy musieli kaligraficznie przepisać tekst. Oceniając prace konkursowe brane były następujące kryteria: ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, estetykę, ład, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzna i interpunkcyjną, właściwe łączenie liter oraz równomierne położenie liter. Celem konkursu było rozbudzenie umiejętności kształtnego i pięknego pisma, rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród dzieci.

Czytaj więcej...

Pani Jesień w żółtej sukience... - konkurs plastyczny

20191122 13581825 października 2019r. po raz kolejny odbył się konkurs plastyczny pt. „Pani Jesień w żółtej sukience…i Ty możesz zostać projektantem mody”. Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich. Tematem pracy było stworzenie sukienki dla Pani Jesieni. Prace wykonane przez uczniów prezentowały wysoki poziom, wyrażały ich pomysłowość w bardzo atrakcyjny sposób i charakteryzowały się m.in. różnorodnością technik.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

We wrześniu 2019 r. klasy 3a i 3b pod kierunkiem p.D.Kozłowskiej oraz p.A.Russ-Szyszka wzięły udział w akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ramach przygotowań do tego dnia uczniowie klas trzecich przez dwa tygodnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia bawiąc się w "Hasło dnia" - ustalony na początku każdego dnia trudny przypadek mnożenia oraz w "Przerwy matematyczne" - uczniowie każdego dnia przygotowywali plakietki z przypadkiem mnożenia, który sprawia im trudność. Plakietki nosili przez cały dzień przypięte do bluzek i podczas przerw bawili się matematycznymi działaniami. W piątek 28 września odbyły się egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniów klas trzecich odwiedziły komisje egzaminacyjne. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na 5 pytań z losu, otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. 

Szkolny konkurs "Mistrz Kaligrafii"

Resized 20190429 1428023 kwietnia 2019r. odbył się szkolny konkurs pięknego pisania pt. „Mistrz Kaligrafii” dla uczniów klas drugich. Celem konkursu było przede wszystkim motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma, a także doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania, zachęcenie do przestrzegania zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej.

Czytaj więcej...

Wyróżnienie dla Laury!

laura227 marca 2019r., w Akademii Sztuki w Szczecinie w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego, odbył się finał wojewódzkiego konkursu pt. „Staś Moniuszko też był dzieckiem”. Organizatorem przedsięwzięcia byli Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Rektor Akademii Sztuki w Szczecinie pan Dariusz Dyczewski.   Konkurs został zorganizowany w ramach, przypadającej w tym roku, 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, a co za tym idzie uczczenia Roku Stanisława Moniuszki.  Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego i przebiegał w trzech etapach. Uczennica klasy 1e Laura Gawrońska dostała się do III etapu (wojewódzkiego). Spośród 42 nadesłanych  prac wykonanych przez  uczniów klas pierwszych, wybrano 11, w tym pracę Laury.

Czytaj więcej...

Zabytki Szczecinka - konkurs plastyczny

Resized 20190226 14260022 lutego 2019 r. odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas drugich pt. "Zabytki Szczecinka". Celem konkursu było wykonanie przez uczestników pracy plastycznej, która koncentrowała się wokół podanego tematu, rozumianego zarówno w aspekcie historycznym, jak i współczesnego obrazu miasta. Uczestnicy w sposób twórczy wypowiedzieli się zgodnie z tematem konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Organizatorki konkursu: Danuta Kozłowska, Alicja Russ-Szyszka.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny pt. „Pani Jesień w żółtej sukience - i Ty możesz zostać małym projektantem mody”.

SAM 8376Do udziału w konkursie zaprosiliśmy uczniów klas drugich. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem była suknia dla pani Jesień - w dowolnym formacie, wykonanej wybraną przez uczestników techniką plastyczną, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów przyrodniczych. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie składamy gratulacje! Organizator: p.Danuta Kozłowska, p.Alicja Russ- Szyszka

Czytaj więcej...

Omnibusy klas trzecich

20180522 120618Dnia 22 maja 2018r. uczniowie klas trzecich wykazali się wszechstronną wiedzą podczas Szkolnego  Turnieju „Omnibus klas trzecich”. Omnibusiaki zmierzyły się zadaniami z 4 sfer: Matematyczną, Historyczną, Geograficzną, Różności.

 

 

Czytaj więcej...

Wielkanocne jajo

received 2109589275772684Dnia 27.03.2018r. odbył się szkolny konkurs plastyczny dla klas 1 pt. "Wielkanocne jajo". Wybranie najładniejszych prac nie było łatwe. Wszystkie są bardzo pomysłowe i świadczą o plastycznych uzdolnieniach oraz keatywnci autorów.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

DSC00041Minął rok …. i dnia 14 lutego 2018r. w Walentynki odbył się  Szkolny Konkurs Recytatorski Klas I-III. Licznie zgromadzeni recytatorzy z klas I-III zaprezentowali z ciekawą ekspresją utwory polskich poetów literatury dziecięcej. Trudny orzech do zgryzienia miała komisja oceniająca recytację w składzie: p.Renata Balcer- Klein i p.Barbara Dobiańska, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej....

Czytaj więcej...

Dzielnicowy, policjant któremu ufam - konkurs KWP w Szczecinie

IMG 20171103 112436Klasa 3f z wychowaczynią p.Krystyną Guzdaj w ramach konkursu organizowanego przez Komedę Wojewódzką Policji w Szczecinie pt. "Dzielnicowy, policjant któremu ufam" wykonała ciekawe i pomysłowe prace. Celem konkursu jest propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród dzieci, budowanie zaufania do Policji, promocja roli dzielnicowgo oraz kształtowanie pozytywnych wzorców i postaw w zakresie unikania zagrożeń.

Czytaj więcej...

Jesień w żółtej sukience - i Ty możesz zostać małym projektantem mody

20171129 091612W dniu 26 października  2017r. odbył się z konkurs plastyczny dla klas pierwszych pt. „Jesień w żółtej sukience - i Ty możesz zostać małym projektantem mody”. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem było zaprojektowanie sukni dla Pani Jesieni – w dowolnym formacie, wykonanej wybraną przez uczestników techniką plastyczną, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów przyrodniczych. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci  do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności.

Czytaj więcej...

Pani Jesień w złotej sukience

IMG 20171023 104123Szkolny konkurs "Pani Jesień w złotej sukience" dobył się 16.10.2017r. Wytypowani uczniowie z klasy wykonali samodzielnie 1 pracę z zastosowaniem różnorodnych technik i nowatorskich rozwiązań. Pomysły były bardzo ciekawe. Jury oceniając pracę brało pod uwagę orginalność, pomysłowość i jakość wykonania.

Czytaj więcej...

Rok szkolny 2017/2018

Konkursy organizowane w roku szkolnym 2017/2018

XVI Międzyszkolna Spartakiada Gier i Zabaw Ruchowych dla klas I-III

IMG 656027 kwietnia 2017r. odbyła się w naszej szkole XVI Międzyszkolna Spartakiada Gier i Zabaw Ruchowych dla klas I-III. W zmaganiach sportowych wzięły udział reprezentacje czterech szczecineckich szkół podstawowych (150 uczestników): SP1, SP4, SP6, SP7 z najmłodszych klas. Zawodnicy startowali w 12 konkurencjach. Zawierały one min. wyścigi bieżne z użyciem różnych przyborów. Zmagania przebiegały w duchu sportowej rywalizacji przy gorącym dopingu kibiców oraz wytężonej pracy sędziów: p. Michała Ponichtery, p. Iwony Rutkowskiej, p. Tomasza Niezgody i p. Bartosza Więcka.

Czytaj więcej...

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Konkursy 0 - III.
Powered by Joomla 1.7 Templates