Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Biologia 6f - lekcja 2

Temat: Podsumowanie wiadomości o kręgowcach zmiennocieplnych: rybach, płazach i gadach.

ZADANIA OD NAUCZYCIELA:

1. Proszę przepisać powyższy temat do zeszytu.

2. Proszę przerysować poniższą tabelę do zeszytu i ją wypełnić (niech to będą krótkie informacje, jedno- lub dwuwyrazowe np. skóra sucha, płuca, ląd itp.).

Po wypełnieniu należy ją przesłać do mnie (jako zdjęcie tej tabeli w zeszycie lub skan zeszytu) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Macie na to czas do następnego wtorku (31 marca), więc spokojnie zdążycie. Proszę jednak, żeby każdy z Was zrobił to samodzielnie, bo przypominam, że Wasz mózg pracuje słabiej, kiedy tylko „machinalnie” spisujecie informacje od kogoś innego, a jeśli sami ich wyszukujecie w tekście czy na filmie, to Wasz mózg jest aktywniejszy i pozwoli Wam to na zapamiętanie tych informacji na dłużej.

A pamiętajcie, że na koniec kl.8 niektórzy z Was będą chcieli zdawać egzamin z biologii jako dodatkowego przedmiotu. Nie warto więc „iść na łatwiznę”. Dacie sobie radę z samodzielnym wykonaniem zadania, wiem to na pewno!

UWAGA: przed wypełnieniem tabeli przeczytajcie sobie podsumowanie, które jest w podręczniku na stronach 112-114. Pomocny może tez być filmik, do którego podaje tu link:

zdj1

Jeśli będzie jakiś problem z przesłaniem tego na mój adres mailowy, to piszcie do mnie np. przez wiadomości na Librusie. Spróbuję Wam jakoś pomóc. Powodzenia w wykonaniu zadania! :)))

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Biologia 6f - lekcja 2 .
Powered by Joomla 1.7 Templates