Język angielski 1a - lekcja 2

Temat:  Dyscypliny sportu.

Lekcja znajduje się w podręczniku na str. 42. Na początku proszę porozmawiać z dzieckiem po polsku o sportach. Proszę  powiedzieć dziecku, że w różnych sportach wykorzystuje się różne rekwizyty, np. piłki, rakiety, paletki, itp. Proszę poprosić dziecko, by za pomocą gestów zaprezentowały różne sporty. Proszę zapytać jakie znają sporty, w których jest wykorzystywana piłka.  Na str. 42. w zadaniu 13.  Proszę porozmawiać z dziećmi o tym co widzą na obrazku. Czy lubią te sporty. Proszę zwrócić uwagę dzieci na piłki używane w tych sportach. Proszę wskazać na piłkę i zapytać: What colour is the ball? – jakiego koloru jest piłka?(jeśli nie umieją Państwo wypowiedzieć zdania po angielsku, proszę użyć słownika z Internetu z funkcją mówienia.) Is it big or small? – czy ona jest duża czy mała? Dziecko odpowiada zgodnie z rysunkiem.

Nazwy sportów: tennis- tenis, gymnastics -(wym. dzimnastiks) gimnastyka, football- (wym. futbol)- piłka nożna

Proszę powtórzyć z dzieckiem nazwy sportów powyżej.

Zadanie 13, str. 42. Proszę powiedzieć dziecku, by posłuchało dialogów i  zdecydowało czy opis piłki w nagraniu zgadza się ze zdjęciem, czy nie. Proszę włączyć nagranie 35. Dziecko słucha nagrania i wskazuje na piłki na obrazkach. Następnie proszę włączyć nagranie jeszcze raz i zatrzymać po każdym dialogu. Proszę poprosić dziecko by wstało, jeśli opis zgadza się ze zdjęciem.

I like… (wym. Aj lajk)- ja lubię…

Proszę poćwiczyć i zapytać dziecko: Do you like tenis?- (wym. du ju lajk tenis)- czy ty lubisz tenis? Dziecko odpowiada: yes lub no. Proszę zrobić tak z każdym sportem na obrazku.

Zachęć dziecko, by powiedziało np: I like football- ja lubię piłkę nożną, I like gymnastics- ja lubię gimnastykę, I like tenns.

Zadanie 14.

Proszę zwrócić uwagę dzieci na obrazki przedstawiające różne piłki i dyscypliny sportu. Dziecko wskazuje na każdą piłkę i mówi jakiego jest koloru po angielsku i czy jest duża czy mała.

Proszę wskazać na poszczególne obrazki i  poprosić dziecko, by powiedziało czy jest duż czy mała.

Dziecko mówi: It’s big- jest duża (wym. yts big)     lub     It’s small- jest mała (wym. yts smol).

Big- duży, duża

Small- mały, mała (wym. smol).

Zad. 15  dla chętnych na ocenę po powrocie do szkoły.

Proszę zachęcić dziecko, by wykonało plakat przedstawiające je same trenujące dowolny sport. Technika dowolna.

W przyszłym tygodniu napiszę lekcje na kolejne dni.

Pozdrawiam,

Dorota Biaduń

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
2011 Język angielski 1a - lekcja 2.