Język angielski 1a - lekcja 1

Lekcja 1. Z języka angielskiego dla klasy 1a - nauczyciel - Dorota Biaduń.

Temat: Doskonalenie umiejętności słuchania i mówienia. Części ciała.

Prośba do rodziców.

Drodzy Państwo, proszę bardzo, abyście pomogli swoim dzieciom w lekcjach języka angielskiego. Poniżej napiszę co należy po kolei robić. Proszę również, by ćwiczyli Państwo poznane słówka z dziećmi z rozdziału 5 o częściach ciała. W zeszycie ćwiczeń znajdują się wyrazy, które zostały napisane po śladzie przez dzieci - Unit 5. Proszę, wyćwiczyć czytanie tych wyrazów.

Lekcja znajduje się w podręczniku na stronie 41. zad. 11. Proszę powtórzyć na początku cyfry od 1-10 po angielsku. Następnie proszę spojrzeć na obrazek i krótko porozmawiać z dzieckiem po polsku o tym, co widzi na obrazku. Rysunek przedstawia cyrk. Proszę poprosić dziecko, by przypomniało sobie jakie były części ciała poznane po angielsku. Dziecko wymienia te które pamięta, patrząc na obrazek. Wskazuje paluszkiem.

Jeśli uda mi się załączyć nagrania to proszę włączyć nagranie nr 33. Po każdej jednej wypowiedzi należy zastopować i zapytać dziecko, która to jest osoba na obrazku. Osoby od numeru 1 do 6 będą mówić o sobie, a mianowicie czy mają długie czy krótkie np. ręce, nogi itp.

Jeśli nie uda się Państwu odtworzyć nagrania, to nic nie szkodzi.

Zeszyt ćwiczeń, str. 41, zad. 11, 12.

Tłumaczenie: I’ve got- ja mam

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
2011 Język angielski 1a - lekcja 1.