Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Czary mary….”- Andrzejkowe wróżby drugoklasistów

IMG 20181127 145432Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. W zaczarowany świat magii i wróżb 27 listopada przeniosły się dzieci z klas 2a, 2b i 2 d pod opieką wychowawczyń. Magicznymi słowami rozpoczęło się spotkanie andrzejkowe w klasie „Andrzeju nasz dobrodzieju dobrą wróżbę daj”. Siedząc w magicznym kręgu, dzieci zapoznały się z gawędą na temat tradycji andrzejkowych. Na uroczystości pojawiły się Andrzejkowe Wróżki, które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też, czego powinny się wystrzegać.

SAM 8525

Uczestnicy imprezy wróżyli sobie też, przebijając szpilką papierowe serce z napisanymi imionami. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy znanych i lubianych piosenkach oraz słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

 

Copyright © 2019 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 „Czary mary….”- Andrzejkowe wróżby drugoklasistów.
Powered by Joomla 1.7 Templates