Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wizyta w straży pożarnej

DSC 102319 października 2017r. w ramach programu edukacyjno-profilaktycznego "Bezpieczny i zdrowy drugoklasista" uczniowie klasy IIa wraz z wych. A. Jaroszyńską oraz IIb wraz z wych. R. Wyroślak udali się z wizytą do Straży Pożarnej w Szczecinku. Po przybyciu na miejsce serdecznym uśmiechem przywitał nas  pan Sebastian Głuszak (tata jednej z uczennic), który w formie pogadanki i prezentacji multimedialnej zapoznał dzieci z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia.

DSC 1034

Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej-998 i numer alarmowy 112. Dzięki życzliwości pana Sebastiana dzieci zwiedziły budynek straży oraz zobaczyły pokaz zjazdu strażaków po rurze do akcji ratunkowej.

DSC 1030

 

Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć wyposażenie wozów strażackich oraz sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych.

DSC 0996

Wielką radość sprawiła im możliwość przymierzenia hełmu oraz gaszenie fikcyjnego pożaru przy użyciu węża strażackiego.

DSC 0986

Niebywałą atrakcją okazała się "podróż w górę" na podnośniku pożarniczym. Na zakończenie wizyty pan Sebastian ogłosił konkurs plastyczny dotyczący pracy strażaków.

DSC 1036

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, uczniowie wręczyli piękny upominek wykonany przez rodziców jednego z uczniów.

Copyright © 2018 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Wizyta w straży pożarnej.
Powered by Joomla 1.7 Templates