100 rocznica urodzin Adama Giedrysa

1126 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku odbyła się uroczystość związana z 100 rocznicą urodzin Adama Giedrysa. Gościem honorowym był dr inż.Krzysztof Graczyk – przyjaciel i uczeń szczecineckiego astronoma. Apel został przygotowany przez uczniów II i III klasy gimnazjalnej pod kierunkiem p.Agieszki Karbowskiej i p.Doroty Bielskiej. Gościnnie wystąpiła p.Beata Hawran, która wykonała dwa utwory na flecie poprzecznym. Bardzo ciekawą prelekcję na temat życia zawodowego i prywatnego Adama Giedrysa wygłosił nasz gość – dr inż.Krzysztof Graczyk.

1

4

6

7

W trakcie uroczystości zostały ogłoszone wyniki konkursów, które miały miejsce w tygodniu poprzedzającym rocznicę urodzin. Zwycięzcy otrzymali nagrody, które zostały wręczone przez dyrektora szkoły p.Macieja Kaźmierskiego.

9

11

17

21

Atrakcją dnia była wizyta mobilnego planetarium astronomicznego. Gimnazjaliści i siódmoklasiści z ciekawością wysłuchali prelekcji na temat kosmosu.

2011 100 rocznica urodzin Adama Giedrysa.