Ślubowanie klas pierwszych 2017

IMG 7897

20 października 2017r. w naszej szkole był to ważny dzień dla uczniów klas pierwszych. W tym dniu odbyła się Uroczystość Ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Prowadzący powitali: Pana Dyrektora Macieja Kaźmierskiego, Panią Dyrektor Elżbietę Świderską, zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców, a w sposób szczególny przywitali bohaterów uroczystości – uczniów klas pierwszychPierwszoklasiści swój występ artystyczny rozpoczęli tanecznym krokiem „Poloneza”. Następnie pokazały jak pięknie potrafią recytować wiersze i śpiewać piosenki. Wykazały się sprawnością fizyczną oraz wiedzą o Polsce, zasadach ruchu drogowego, bezpieczeństwie. Publiczność nagrodziła dzielnych artystów gromkimi brawami...

IMG 7875

Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

IMG 7896

Po złożeniu ślubowania,  Pan Dyrektor Maciej Kaźmierski, Pani Dyrektor  Elżbieta Świderska oraz Dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku Pan Tomasz Czuk dokonali symbolicznego pasowania na ucznia,  dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszaków.

IMG 7906

IMG 7866

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez wychowawców.

IMG 7925

Uczniowie otrzymali także upominki od: Rady Rodziców, Dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Nutka” Pani A. Zagórskiej, Dyrektor Przedszkola i Żłobka Niepublicznego „Tęcza” M. Bernaś, swoich rodziców oraz uczniów klas starszych.

1c

1d

Po uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia klasowe, które upamiętnią to ważne wydarzenie z życia klasy i szkoły.

Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,

a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Wychowawczynie klas pierwszych

Kozłowska D.

Lachowska J.

Russ-Szyszka A.

Skąpska M.

2011 Ślubowanie klas pierwszych 2017.