Sprzątanie Świata 2017

sprzatanie15 września 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 z klas IV-VII oraz drugich klas Gimnazjum nr 3 wraz z opiekunami wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata - Polska 2017”. Uczestnicy akcji zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku szkoły i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im rewiru.

IMG 0107

Dzięki zacięciu i aktywnej postawie większości uczniów udało się zebrać całkiem sporo śmieci, które następnie zostały złożone we wcześniej ustalonych punktach odbioru odpadów

IMG 0108

Uczestnicy zakończyli  akcję z poczuciem satysfakcji z dobrze wykonanej pracy na rzecz środowiska.

IMG 0111

Ze względu na swój jednorazowy charakter impreza miała znaczenie symboliczne, bez wątpienia jednak pozwoliła obudzić refleksję nad stanem naturalnego środowiska i przysłużyła się rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.

IMG 0112

IMG 0113

IMG 0114

IMG 0115

IMG 0116

2011 Sprzątanie Świata 2017.