Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Obóz zimowy 2022

IMG 20220209 160226W drugim tygodniu ferii klasa sportowa pojechała na oboz do ośrodka Ryterski w miejscowości Rytro. Był to bardzo intensywny tydzień. Pełen codziennej aktywności fizycznej i dobrej zabawy. Przez 5 dni dzieci miały zajęcia z instruktorami z jazdy na nartach i łyżwach!  Za porządek na wyjeździe odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły: Jacek Lesiuk (kierownik wyjazdu) Tomasz Knajdrowski oraz Ludka Czuk. 

Dziękujemy dyrektorowi Maciejowi Kaźmierskiemu za zorganizowanie obozu sportowego w czasie ferii! 

Czytaj więcej...

Świętowanie niepodległości w Siódemce!

image000006Dziś, 10.11.2021. rozgrywała się gra terenowa dla wszystkich chętnych uczniów klas 4-8. Należało znaleźć pytania, rozwieszone w szkole i wypełnić kartę odpowiedzi z hasłem. By było łatwiej, poleceniom towarzyszyły listy od przodków..., np. Piłsudskiego, Traugutta, powstańców listopadowych i wielu innych. W tych listach kryły się podpowiedzi.

Radość budzi fakt, że bardzo wiele osób wyruszyło na poszukiwanie przeszłości. Brawo Wy - uczniowie Siódemki! W przygotowanie szkolnej zabawy zaangażowali się p. M. Nowik oraz p. Z. Lewicki

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości 2021

IMG 2397

Święto Niepodległości to, jak co roku, jeden z najbardziej uroczystych dni w naszej szkole. Świętujemy na różne sposoby, ale wspólna akademia to tradycja. W tegorocznej postawiliśmy na podkreślenie wagi wolności, bo "historia wolnego człowieka nigdy nie jest pisana przez przypadek, ale przez wybór- jego wybór". Eisenhower i jego słowa to podkreślenie wagi niepodległości w życiu każdego Polaka. Wykorzystaliśmy teksty i piosenki twórców, często bliskich młodym ludziom... Było współcześnie, czasem refleksyjnie, ale radośnie. Bo to święto radości!

Za uroczystość odpowiedzialni byli p. B. Anderman, p. M. Nowik, p. A Chęcińska oraz p. Z Lewicki. 

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka w 4b

IMG 3140Dziś święto Panów dużych i małych! Żeńska część 4b, razem z wychowawczynią p.Marią Nowik, obdarowała swoich klasowych chłopaków słodkościam, życzeniami i bonami np. na brak pracy domowej albo nieprzygotowanie. To się nazywa świętowanie!

 

Czytaj więcej...

Początek roku szkolnego 2021/2022

szkola 21 września 2021 roku rozpoczeliśmy nowy rok szkolny. Jaki będzie? To dopiero się okaże. Na pewno będzie wyjątkowy. W maseczkach, w bezpiecznej odległości od siebie ale może już w szkole a nie przed kamerkami. Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów. POWODZENIA!

Czytaj więcej...

Rok szkolny 2021/2022

Ciekawe lekcje przeprowadzone w roku szkolnym 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

koniecroku0002To już jest koniec, nie ma już nic.... Są wyczekiwane WAKACJE. Już nie siedzenie w domu przy komputerze na zdalnym tylko prawdziwe WAKACJE!!!! Żadnych lekcji, zadanych prac, godzin spędzonych na nauce. Chyba wszyscy jesteśmy zmęczeni tym rokiem szkolnym i zasługujemy na odpoczynek. Dziwny był ten rok a może nawet 1,5 roku. Pożegnaliśmy się jednak tradycyjnie. Były akademie, podziękowania i wyróźnienia dla najlepszych. Były wzruszenia i pożegnaina. Z niektórymi spotkamy się we wrześniu, a niektórzy opuścili nas na zawsze. Niech rozwiają skrzydła,,,,. Mamy nadzieje, że jeszcze o nich usłyszymy....

Życzymy Wszystkim miłych I bezpiecznych WAKACJI!!

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w 5a

16225479338952Dzień Dziecka w klasie 5a spędziliśmy w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku. Uczniowie zostali oprowadzeni po terenie komendy, zobaczyli sprzęt strażacki oraz przypomnieli sobie wiadomości o udzielaniu pierwszej pomocy. Po jednostce oprowadzał nas mł. kpt. Łukasz Staciwa ????, który oprócz ciekawie przeprowadzonej lekcji, cierpliwie i szczegółowo odpowiadał na wszystkie pytania uczniów.

 

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Poezji

1421 marca 2021r obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. Jak się okazuje, by stać się poetą, nie trzeba pisać wspaniałych utworów poetyckich. Nawet krótka myśl może oddawać emocje i mieć wiele znaczeń w zależności od interpretacji. Wiersze z odzysku (ekologiczne) są nowym sposobem tworzenia. Uczniowie w tym celu wykorzystali materiały, które mieli w domu - stare książki lub gazety. Z przypadkowych słów powstały logicznie uporządkowane utwory. To ogromna frajda, kiedy znajdujemy zupełnie nowy sens w tym, co już istnieje.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabW piątek 2 października 2020r. obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ramach obchodów tego święta w klasach 4b,c i d przeprowadzone zostały konkursy grupowe dotyczące oczywiście znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie tych klas mieli też możliwość sprawdzić swoją znajomość tabliczki indywidualnie. Każdy, kto poprawnie uzupełnił brakujące liczby na wybranym przez siebie losie otrzymał tytuł "Ekspert tabliczki mnożenia"

Czytaj więcej...

Dzień pustej klasy!

2020 FB post25 września 2020r. to nietypowy dzień - Dzień Pustej Klasy! Nie wszyscy uczniowie o nim pamiętali, ale niektórzy nauczyciele - tak! Należała do nich polonistka, p. Maria Nowik, która wypuściła swoich podopiecznych z sal lekcyjnych, by mogli piątek spędzić poza ich murami. Przynajmniej na j. polskim…

Klasa 5b uciekła ze szkolnego budynku, by doskonalić ortografię w plenerze. Biegane dyktando to nie lada emocje, ale i frajda. Bawiliśmy się świetnie, nie pierwszy raz zresztą, wykorzystując wszystkie umiejętności. Brawo my!

Klasa 8A miała zadanie poważniejsze, bo starszyzna szkolna nie będzie przecież biegać.. ...Statecznym krokiem szukali więc ósmoklasiści literackich inspiracji poza poza salą szkolną. Uczniowie zmieniali perspektywę, szukając detali i drobiazgów w przestrzeni wokół nas. Taka własna interpretacji Szymborskiej "W zatrzęsieniu".

Czytaj więcej...

Za nami szkoła przed nami wakacje!

DSC 0012Wczoraj 8 klasy, dziś pozostali pożegnali szkołę. Mamy nadzieję, że tylko na 2 miesiące. Miło nam było Was wszystkich zobaczyć jak siedzicie w ławkach w klasach. Pomimo maseczek oczy się do nas śmiały. Dziękujemy Wam za tysiące odsyłanych prac, godziny spędzone przed komputerem aby wykonać zadania przez nas godzinami przygotowywane i później godzinami sprawdzane, a także za spotkania online. Byl to wyjątkowy czas dla nas wszystkich, aby się nie powtórzył. Bawcie się bezpiecznie na wakacjach i do zobaczenia 1 września!

Czytaj więcej...

Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Imprezy szkolne.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65