Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty zawodowe w Zespole Szkół nr 2

zs2W ramach programu doradztwa zawodowego młodzież z klasy III gim ze szkolnym doradcą zawodowym uczestniczyła 19 i 22 lutego 2018r w warsztatach zawodowych w Zespole Szkół Nr 2 im.Księcia Warcisława IV. Szkoła co roku wychodzi z ofertą promocyjną do najstarszych klas, by pokazać możliwości dalszego kształcenia w kierunkach technicznych oraz w szkole branżowej I stopnia. Ofertę szkoły przedstawiali nauczyciele uczący młodzież oraz uczniowie - przedstawiciele każdego kierunku kształcenia.

Młodzież niezwykle chętnie bierze udział w warsztatowej ofercie zajęć, podczas których można sprawdzić się w nieskomplikowanych czynnościach kulinarnych. Zatem wspólnie uczniowie przygotowywali od podstaw wypieki drożdżowe, najpierw formując bułeczki z nic nie zapowiadających początkowo wałeczków z ciasta. Gdy ciasto rosło, mistrz tutejszej kuchni w bardzo ciekawy sposób przedstawił ścieżki zawodowe wiodące do uzyskania kwalifikacji zawodowych w technikum oraz szkole branżowej I stopnia w zawodach związanych z gastronomią. Okazuje się, że na tym polu, szczecinecki rynek pracy oczekuje na zdolnych absolwentów, a także wiadomo, że można, będąc naprawdę pasjonatem, odnieść sukcesy w pracy.

Przy okazji młodzież poznała kilka ciekawostek kulinarnych, np. o gatunkach mąki i ich zastosowaniu oraz ważne wskazówki o zdrowym odżywianiu się młodzieży.

W trakcie, gdy trwały zajęcia kulinarne, część naszej młodzieży spędziła czas w gabinecie fryzjerskim. Uczennice fryzjerstwa wykonały na chętnych uczestniczkach z gimnazjum popisowe fryzury – efekt swojej nauki zawodu fryzjer. Odpowiadały na różne pytania związane z zawodem, nauką w szkole i praktykami w zakładach fryzjerskich.

Po skończonych zajęciach obie grupy spotkały się by zjeść, z ogromną przyjemnością, upieczone tymczasem, pachnące drożdżowo –jabłkowo bułeczki.

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Warsztaty zawodowe w Zespole Szkół nr 2.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65