Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hodowla fasoli 2a

IMG 1052Uczniowie klasy 2a z pomocą wychowawczyni p.Alicji Jaroszyńskiej postanowili założyć hodowlę fasoli. Do tego celu każdy uczeń przygotował słoik z wodą, na którym położył gazę, a na niej kilka ziaren fasoli. Podczas doświadczenia każdy dbał o to, aby początkowo fasola, a potem roślina, miała zawsze dostęp do wody, ponieważ szybko ją wypijała, a część wody parowała. Dzieci z wielkim zaangażowaniem dbały o roślinki i bacznie je obserwowały.

Czytaj więcej...

Warsztaty międzypokoleniowe - cz.2

IMG 20180425 103224Dnia 25.04.2018r. uczniowie klasy 1c wzięli udział w międzypokoleniowo - integracyjnych warsztatach manualnych organizowanych przez domowników Domu Dziennego Pobytu „Złota Jesień” oraz domowników Środowiskowego Domu Samopomocy „Walentynka”. Uczniowie zapoznali się z techniką malowania, w której wykorzystywana była plastikowa rurka oraz farby. Podczas mile spędzonego czasu powstały ciekawe prace plastyczne.

Czytaj więcej...

Warsztaty Wielkanocne w 3e

DSC 0140Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej. Ten radosny czas obfituje w wiele zwyczajów. Większość znanych od dawien dawna jest praktykowana do dziś. Jedną z nich jest malowanie i ozdabianie jajek. Coraz barwniejsze i bardziej wymyślnie dekorowane pisanki zawsze goszczą na naszych wielkanocnych stolach.

Czytaj więcej...

Lekcja IIIb z matematyki - film

kartyFilm zawiera lekcję, która odbyła się 27 listopada 2017r. w klasie III b. Prowadzona była przez wychowawcę tej klasy p.Agnieszkę Paszkiel. Brało w niej udział 24 uczniów. Tego typu zajęcia odbywają się  od 2015 r. 1 godzinę w każdym tygodniu, w ramach realizacji programu „Supermatematyk”. Praca na tych lekcjach opiera się o gry i zabawy z wykorzystaniem kart, kości i domina. Dzięki nim uczniowie:

Czytaj więcej...

Pierwsza pomoc w klasach III

pierwsza pomoc 01016 marca 2018r. uczniowie klas III a, b i d uczestniczyli w lekcjach z udzielania pierwszej pomocy. W tygodniu tematów związanych z oddychaniem człowieka, to jeden z bardzo ważnych tematów. Zajęcia teoretyczne i praktyczne  przeprowadziła Ochotnicza Grupa TAD-MED. Wszyscy z uwagą słuchali i starali się zapamiętać najważniejsze elementy przydatne w trudnych sytuacjach, w których nikt nie wie kiedy może się znaleźć.

Czytaj więcej...

Kodowanie na dywanie

16.03.2018r. w klasie Ia pod opieką wychowawczyni p.Danuty Kozłowskiej odbyły się zajęcia z programowania. Uczniowie (nawet o tym nie wiedząc) zapoznali się z zasadami kodowania w oparciu o czynności dnia codziennego. Programowanie, to układanie w konkretnym celu pewnych elementów w odpowiedniej kolejności. Jak ma się do tego sałatka owocowa? Otóż bardzo dobrze - działamy zgodnie z kodem: myjemy ręce, owoce, kroimy, mieszamy i jemy, mniam... mniam....

Międzypokoleniowo - integracyjne warsztaty manualne

received 2100746103323668Dnia 19.03.2018r. uczniowie klasy 1c wzięli udział w warsztatach plastycznych organizowanych przez domowników Domu Dziennego Pobytu „Złota Jesień” oraz domowników Środowiskowego Domu Samopomocy „Walentynka”. Uczniowie zapoznali się z techniką malowania, w której wykorzystywana była taśma malarska oraz farby. Powstały piękne prace z użyciem linii oraz figur geometrycznych.

Czytaj więcej...

Kuchenne ABC pierwszaków…

20180131 085942Zajęcia kulinarne, które odbyły się w tym roku dla klas pierwszych w Zespole Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku, pod kierunkiem pana Łukasza Szymańskiego to typ zajęć bardzo lubianych przez dzieci. Miały one na celu nauczyć pierwszoklasistów czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić do zdrowego odżywiania. Podczas takich działań uczniowie mogli samodzielnie wykonywać różne czynności kuchenne: kroić, smarować, rozdrabniać, ubijać, mieszać, itp. Dawało im to wiele radości i satysfakcji z posiadanych umiejętności...

Czytaj więcej...

Ćwiczenia zerówki z gimnazjum

IMG 8064Dnia 3 listopada 2017r. w naszej szkole odbyły się zajęcia integracyjne dziewcząt z klasy 2b gimnazjum oraz dzieci z oddziału zerowego. Zajęcia przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego p. Jacek Lesiuk oraz wychowawca odziału zerowego Jadwiga Piotrowska. Celem zajęć było wyrabianie w uczennicach gimnazjum postaw opiekuńczych wobec młodszych koleżanek i kolegów oraz integracja podczas sportowych zabaw i ćwiczeń na bieżni.

Czytaj więcej...

Bohaterowie legend... - lekcja muzealna

DSC00657Kolejna ciekawa lekcja w klasie 3c. Dnia 30 października uczniowie brali udział w lekcji muzealnej, w ramach programu "Bohaterowie legend w historycznych miejscach Szczecinka". Pan Mateusz Zacharewicz, pracownik muzeum, zdradzał nam tajniki najstarszej budowli w Szczecinku - Zamku Książąt Pomorskich. Rozmawialiśmy o elementach zamku, a potem go malowaliśmy.

Czytaj więcej...

"PIĘCIOPSIACZKI" w klasie 2A

DSC 1106Klasa 2a wraz z wych. A. Jaroszyńską przez kilka dni omawiała lekturę Wandy Chotomskiej pt. "Pięciopsiaczki". Jest to pierwsza lektura, którą dzieci czytały samodzielnie w domu. Książka opowiada o tym, jak w domu Karola, Karoliny, ich rodziców i babci dochodzi do niecodziennego zdarzenia. Suczka Balbina rodzi pięcioro szczeniąt - cztery pieski i jedną suczkę. Z racji ilości rodzeństwa babcia nazywa je „PIĘCIOPSIACZKAMI”.

Czytaj więcej...

Rok szkolny 2017/2018

Ciekawe lekcje przeprowadzone w klasach 0 - 3 w roku szkolnym 2017/2018

Lekcja w parku

P3310040Klasa II b z wych. Agnieszką Paszkiel  7 kwietnia 2017r. zamiast zajęć w ławkach szkolnych, spędziła dzień w szczecineckim parku. Spacer połączony z grą w piłkę, ćwiczeniami na sprzęcie sportowym oraz rozwiązywaniem zagadek ekologicznych był kolejnym dniem realizacji innowacji „Żyj zdrowo – czuj się bombowo”. Ruch na świeżym powietrzu sprawił wszystkim dzieciom dużo radości.

Czytaj więcej...

Palmy wielkanocne

IMG 20170406 110420Klasa 2f wraz z wychowawczynią Krystyną Guzdaj w okresie przedświątecznym na zajęciach plastycznych uczyli się robić palmy wielkanocne - a oto ich praca twórcza i efekty....

 

 

Czytaj więcej...

Plakaty ekologiczne nt. zdrowego żywienia

IMG 20170328 115427Uczniowie klasy 2f wiedzą juz co to jest prawidłowe odżywianie i pochwalili się znajomością tematu wykonując plakaty nt. zdrowego żywienia. Klasa uczestniczy również w projekcie edukacyjnym pt. "Zdrowo jem". W ramach projektu uczniowie mogą kosztować produkty ekologiczne z Juchowa podczas śniadań  "Eko kanapka".

Czytaj więcej...

Wycieczka do lasu klas IIIb i IIIf

IMAG0083W dniu 6.03.17r. klasy III B i III F wraz z wychowawczyniami p. Iwoną Jaczewską i p. Malwiną Rosą - Pawlik  wzięły udział w ciekawej lekcji ze środowiska przyrodniczego. W  lesie niedaleko Drzonowa, terenie należącym do Nadleśnictwa Szczecinek, dzieci poznały jak dokarmiana jest leśna zwierzyna w czasie zimy.

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Ciekawe lekcje 0 - III.
Powered by Joomla 1.7 Templates