Bransoletki

bizuteria2Serdecznie zapraszam wszystkie panie pięćdziesiąt plus na kurs tworzenia unikatowej biżuterii artystycznej. W programie zajęć przewiduję naukę filcowania metodą na mokro i sucho ale nie tylko. Filcowanie to niezwykle wdzięczna technika rękodzielnicza, przy pomocy której można wyczarować piękną, oryginalną biżuterię. Nie wymaga szczególnych predyspozycji – jedyne czego potrzebujemy na początek to wełna, woda z mydłem lub gąbka z igłą, kilka drobiazgów i kawałek stołu. No i może jeszcze odrobinę chęci i cierpliwości!

Drogie Panie, jeśli chcecie spędzić miło czas i wykorzystać swój twórczy potencjał właśnie w ten sposób,  zapraszam na pierwsze zajęcia w sobotę 24 października od godz. 9.00 do 14.00.

Bezpłatne zajęcia odbędą się w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich, ul. Krakowska 1.

Program: Kurs tworzenia biżuterii artystycznej.

• Tworzenie biżuterii metodą filcowania na mokro:

- przygotowanie i przedstawienie prezentacji multimedialnej na temat możliwości wykorzystania wełny czesankowej,

- filcowanie na mokro z wykorzystaniem folii bąbelkowej i mydła,

- nauka wyrywania wełny z pasma czesanki, tworzenie barwnych sznurków oraz kulek według podanego schematu,

- tworzenie naszyjników – łączenie elementów wełnianych z koralikami, metalowymi akcesoriami i sznurkiem z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi oraz kleju,

- wykonanie zapięcia z użyciem klasycznych metalowych elementów, końcówek i karabińczyków.

• Tworzenie biżuterii - broszki metodą filcowania na mokro:

- tworzenie elementów broszki, nauka filcowania elementów broszki w różnych tonacjach barwnych i w określonym kształcie zbliżonym do naturalnego (kwiat, pąki, liście),

- łączenie elementów broszki poprzez filcowanie lub sklejanie, montowanie bazy broszki.

• Tworzenie biżuterii metodą filcowania na sucho:

- tworzenie elementów naszyjnika o regularnych i nieregularnych kształtach (kula, krążek, prostopadłościan, dowolna forma), filcowanie igłą na gąbce ze zwróceniem szczególnej uwagi na przygotowanie materiału do pracy – wełna odpowiednio zwinięta w kłębek,

- łączenie elementów naszyjnika ze sznurkiem, koralikami, elementami metalowymi jak wyżej.

• Tworzenie bransoletek typu shamballa i nie tylko:

- nauka wykonywania prostych splotów makramowych (prostych węzłów) z użyciem sznurka,

- dobór odpowiedniej ilości i wielkości koralików oraz długości i grubości sznurka do bransoletki, wykonywanie pracy metodą krok po kroku,

- wykonanie klasycznego zapięcia bransoletki typu shamballa, zabezpieczenie sznurków poprzez przypalanie końcówek,

- wklejanie koralików, stosowanie klasycznych zapięć z użyciem końcówek i karabińczyków.

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
2011 Bransoletki.