Pomagać zawsze warto! Paczka dla Rodaków na Kresach Wschodnich.

20191209 103931Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowaniu świątecznych paczek żywnościowych dla polskich kombatantów, żołnierzy AK, Sybiraków, opiekunów miejsc pamięci  narodowej i ich rodzin mieszkających na Wileńszczyźnie i na Białorusi. Uczniowie wyrazili chęć pomocy Polakom, przynosząc produkty spożywcze do paczek. Najważniejszy jest dar serca i wyraz naszej pamięci o Rodakach, którzy pozostali na Wschodzie i są ostatnimi świadkami polskości tamtych terenów.  Wzorem lat ubiegłych paczki zostały przekazane Stowarzyszeniu „Grupa Rekonstrukcji  Historycznej GRYF”, które włącza się w koordynację akcji zbierania paczek dla Polaków.

20191210 124948

Do każdej paczki załączona została kartka świąteczna z życzeniami od naszych uczniów. Boże Narodzenie to najlepszy czas, by dzielić się z innymi.

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
2011 Pomagać zawsze warto! Paczka dla Rodaków na Kresach Wschodnich..