Drodzy Rodzice!

1W związku z możliwością przystąpienia nauczycieli i pracowników szkoły do strajku od 8.04.2019 roku  informuję, iż może dojść do sytuacji, w której szkoła nie będzie w stanie zapewnić dzieciom opieki.

Jednocześnie informuję, że zgodnie z przepisami zaistnienie okoliczności  uzasadniających konieczność sprawowania przez pracownika osobistej opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8 i z powodu nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły do których dziecko uczęszcza, jest usprawiedliwioną nieobecnością pracownika w pracy. Stanowi  tak  paragraf 3 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy. Dowodem usprawiedliwiającym nieobecność w pracy z tego powodu jest oświadczenie pracownika (wniosek na druku ZUS Z-15).

Wszelkich informacji dotyczących funkcjonowania szkoły w sytuacji strajku udzielać będę Państwu na stronie internetowej szkoły.

Liczymy na Państwa zrozumienie i wsparcie.

Maciej Kaźmierski – dyrektor szkoły

Copyright © 2019 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
2011 Drodzy Rodzice!.