100 staropolskich słów na 100 lat Niepodległości

3W październiku uczniowie klas IV - VIII na lekcjach języka polskiego przenieśli się w czasie. Rozmawiali o polszczyźnie staropolskiej. Efektem ich pracy jest wystawa, którą można podziwiać na holu głównym "100 staropolskich słów na 100 lat Niepodległości". Kolejnym etapem pracy jest napisanie opowiadania zawierającego jak największą liczbę wyrazów staropolskich. Organizatorki: p.Maria Nowik, p.Anna Ostromecka, p.Malwina Rosa-Pawlik

8

9

10

11

12

13

2011 100 staropolskich słów na 100 lat Niepodległości.