Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Świętujemy rocznicę niepodległości – ciąg dalszy…

IMG 0816W Siódemce już od ubiegłego roku szkolnego przypominaliśmy o tym wyjątkowym wydarzeniu. A, im bliżej oczekiwanej daty, tym więcej się dzieje. Codziennie widać w szkole przeróżne poczynania o charakterze patriotycznym:Samorząd Uczniowski także wziął udział w narodowym świętowaniu. Wszystkie klasy IV -VIII oraz oddziały gimnazjalne wykonywały biało-czerwone łańcuchy. Technika była dowolna, byle długość łańcucha oszałamiała!

Czytaj więcej...

Mapa Polski

IMG 0861Na naszej mapie coraz więcej pocztówek. Do 100 pozdrowień brakuje już tylko siedemnastu. Dzisiaj wystawę ozdobiły przepiękne prace przedstawiające Szczecinek w wykonaniu dzieci ze świetlicy szkolnej.

 

Czytaj więcej...

Konkurs historyczny "Nasza Niepodległa..."

IMG 0852W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski odbył się konkurs historyczny, w którym uczniowie musieli wykazać się wiedzą o czasach budowania niepodległej Polski, jak i o najistotniejszych faktach z dziejów naszego kraju. Konkurs przebiegał zgodnie z zasadami programu "Jeden z dziesięciu". Wzięli w nim udział uczniowie reprezentujący klasy VI, VII i VIII naszej szkoły.

 

Czytaj więcej...

Smaczne biało - czerwone

IMG 0837Trzeci dzień obchodów Tygodnia Niepodległościowego w klasach 1-3. Dziś świętujemy pod hasłem "Smaczne biało-czerwone"Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu pyszności....

 

Czytaj więcej...

Kto ty jesteś?

45613281 751394941868367 2246649014025977856 nW poniedziałek 5 listopada 2018r. uczniowie klas pierwszych brały udział w konkursie plastycznym pt."Kto Ty jesteś?", którego celem było wykonanie orła widniejącego na godle Polski. Gratulujemy kreatywności i sprytu uczestnikom! Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która znajduje się w segmencie E.

 

 

Czytaj więcej...

100 staropolskich słów na 100 lat Niepodległości

3W październiku uczniowie klas IV - VIII na lekcjach języka polskiego przenieśli się w czasie. Rozmawiali o polszczyźnie staropolskiej. Efektem ich pracy jest wystawa, którą można podziwiać na holu głównym "100 staropolskich słów na 100 lat Niepodległości". Kolejnym etapem pracy jest napisanie opowiadania zawierającego jak największą liczbę wyrazów staropolskich. Organizatorki: p.Maria Nowik, p.Anna Ostromecka, p.Malwina Rosa-Pawlik

Czytaj więcej...

100 pozdrowień na 100 lat Niepodległości

4Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji "100 pozdrowień na 100 lat Niepodległości". Projekt łączy ze sobą, w niecodzienny sposób, ponad 100 szkół z całej Polski. Uczniowie, jak i nauczyciele, którzy wezmą udział w akcji nigdy nie spotkali się osobiście, nie znają się nawet z widzenia. Wysyłają do siebie pocztówki z pozdrowieniami, a następnie umieszczają je na mapie konturowej Polski.

 

Czytaj więcej...

Piękna nasza Polska cała - konkurs

IMG 20180521 123128Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zaplanowane na 2018 i związane z jubileuszem stu lat od odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską 11 listopada 1918 to niecodzienne wydarzenie. W związku z tym postanowiliśmy zorganizować szereg akcji związanych w tym jubileuczem. W maju odbył się cykl konkursów patriotycznych pt. „Piękna nasza Polska cała” dla uczniów klas I-III. Uczniowie na poziomach wspólnie bawili się i konkurowali ze sobą wykorzystując swoją wiedzę na temat naszej ojczyzny, symboli narodowych i historii.

Czytaj więcej...

Święto Flagi

DSC 0033Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, klasy IIIa i IIIb zaangażowały się w przygotowanie biało - czerwonych flag. Ich prace plastyczne tworzą piękną dekorację na szkolnym holu.

 

Czytaj więcej...

Obchody 100 lecia Niepodległości

flaga2Obchody 100-lecia  Odzyskania Niepodległości przez Polskę

w SP 7 w Szczecinku

 

 

Plan do czerwca 2018r.

Kwiecień

1. Powiatowy Konkurs Literacki „List do Ojczyzny”- odpowiedzialni Z. Lewicki, M. Nowik.

2. Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas IV- VII „Portret Ojczyzny”- odp. A. Chęcińska, SU; Wystawa najlepszych prac na holu szkoły.

Maj

1.Zdjęcie wszystkich uczniów i nauczycieli, tworzących biało - czerwoną flagę - odp.K. Janczurewicz, T. Niezgoda.

2. Konkurs wiedzy o Polsce dla klas I-III „Piękna nasza Polska cała” - odp. B. Dobiańska oraz wychowawcy klas.

3.Ogłoszenie konkursu dla klas IV -VII i gimnazjum  pt. „Moi krewni w czasach w czasach walki o niepodległość II RP (1914-1922)” - odp. Z .Lewicki, M. Giedrojć; konkurs trwa do października 2018r.

4.Szkolny konkurs pieśni patriotycznej klasy IV -VII oraz gimnazjum - odp. wychowawcy klas oraz B. Anderman , B. Kania, Z. Lewicki, M. Giedrojć.

Czerwiec (ewentualnie wakacje)

1.Konkurs dla klas, grup lub pojedynczych uczniów na wykonanie zdjęcia wraz z opisem, przedstawiającego miejsce, związane z kształtowaniem się niepodległego państwa polskiego. W czasie wycieczek klasowych lub prywatnych, indywidualnych wyjazdów wakacyjnych szukamy i fotografujemy pomniki, muzea, ulice poświęcone bohaterom tamtych dni, miejsca walk powstańczych, bitew wojny z bolszewikami, cmentarze, na których pochowano żołnierzy poległych w walkach o granice II RP- jednym słowem wszystko, co ma związek z odzyskaniem niepodległości. Prace  dostarczamy do września 2018r. do biblioteki szkolnej - odp. D.Sujkowska, K. Janczurewicz.

Copyright © 2018 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 100 lecie Odzyskania Niepodległości.
Powered by Joomla 1.7 Templates